24. 08. 2017 13:45 | CLAYTON/kacs

Anite napučala tvár. Malá ranka v nose ju takmer zabila

Infekcia kože mohla spôsobiť sepsu alebo mohla Anite poškodiť obličky.

Anita Clark
Anita Clark Foto: Profimedia.sk

Anita Clark (50) zostala vystrašená, keď sa jej na tvári objavili veľké pľuzgiere. Tiahli sa cez obidve líca, celá tvár jej opuchla, nedokázala otvoriť oči, píše Mirror.co.uk.


„Keď som sa ráno zobudila, začala som cítiť teplo a bolela ma hlava, ale aj tak som išla do práce. Kolega sa na mňa pozrel a povedal mi, Anita tvoj nos vyzerá ako Rudolf,“ opisuje Anita počiatočné príznaky ochorenia.

Keď sa potom pozrela do zrkadla, uvedomila si, že jej špička nosa je naozaj červená. Zhoršovalo sa to. Ráno po prebudení ju zaplavoval pot, zle sa jej dýchalo. Manžel zavolal sanitku a skončila v nemocnici. Lekári zistili, že žena má v jednej nosnej dierke malú ranku, ktorá jej spôsobila akútny hnisavý zápal. A to nie hocijaký. V prípade neliečenia mohla matka dvoch detí zomrieť.

Kožná infekcia ju mohla zabiť.
Kožná infekcia ju mohla zabiť. Foto: Profimedia.sk
 

Infekcia kože mohla spôsobiť sepsu alebo mohla Anite poškodiť obličky. „Bola som vystrašená, občas som si myslela, že sa moja tvár nikdy nevráti do normálu. Myslela som si, že skončím s kožou aligátora, pretože infekcia mi pokrútila tvár,“ hovorí Anita.

Žene nasadili lekári desiatky antibiotík, infekciu sa im našťastie podarilo zastaviť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy