24. 08. 2017 14:44 | BLACKPOOL/DAILY MAIL

Odišiel si príliš skoro! Muž (†54) zomrel iba pár dní po tom, ako našiel brata. Matku nikdy nepoznal

Sníval o tom, že jedného dňa spozná svoju matku, to sa nepodarilo, no aspoň našiel strateného brata.

Bratia sa stretli prvýkrát v živote a Steve si obzerá maminu fotografiu.
Bratia sa stretli prvýkrát v živote a Steve si obzerá maminu fotografiu. Foto: YOUTUBE/ITV Long Lost families

Ubehlo iba pár týždňov od ich prvého stretnutia. Starší brat (†54) náhle zomrel po tom, čo sa mu podarilo splniť celoživotný sen - nájsť svoju matku a mladšieho brata, ktorého nikdy nevidel a nespoznal. Život niekedy píše príbehy, ktoré nie sme schopní pochopiť.

Steve Belshaw sa rozhodol zapojiť do televíznej relácie Dlho stratené rodiny, vysielanej na britskej televíznej stanici ITV. V jednej z najdramatickejších epizód sa diváci zoznámili so Stevom Belshawom z mesta Blackpool.

Dojatý Steve Belshaw (†54).
Dojatý Steve Belshaw (†54). Foto: YOUTUBE/ITV Long Lost families
 

Pôvodne hľadal svoju matku, ktorá ako 18-ročná uverejnila v miestnych novinách inzerát, že hľadá pre svojho novonarodeného syna rodinu. Dôvodom bol jej nízky vek a najmä to, že otec dieťaťa počas tehotenstva zomrel. Novorodencom nebol nikto iný ako práve Steve, jeho matka Francis ho odovzdala náhradnej rodine a už s nimi nikdy nemala žiaden kontakt.

Osud však k nemu bol krutý, keď zistil, že jeho matka, ktorú nikdy nepoznal, zomrela v roku 2004. Vďaka pátraniu televízneho štábu relácie, sa pán Steve ale dozvedel, že má mladšieho brata Roberta (45), ktorý býva iba o pár ulíc ďalej, to ho potešilo.

Tu Robertovi povedali, že jeho brat býva iba kúsok od neho:

Robert súhlasil, že sa spolu stretnú v parku, kde sa hrávali ako deti, nevediac, že sú súrodenci. Robert Steveovi povedal, že mu ich matka Frances vždy hovorila, že Steveov mŕtvy otec (zabil sa na motorke) bol láskou jej života a Robert celý život dúfal, že strateného brata ešte uvidí.

Keď sa muži stretli, dlho sa objímali a Robert Steveovi predstavil svoju rodinu, manželku Kelly a ich šesť spoločných detí.

Steve povedal, že sa na matku za jej rozhodnutie nehnevá. „Nie je zvyčajné, aby niekto inzeroval to, že hľadá náhradnú rodinu pre svoje nenarodené dieťa. Musela si prejsť ťažkým obdobím a chcela pre mňa to najlepšie. To veľa hovorí o jej charaktere," povedal Steve.

Ich prvé stretnutie 30:30

YOUTUBE/ITV Long Lost families

Ešte viac ho dojalo to, že Francis na neho nikdy nezabudla a zistil, že s bratom má podobný zmysel pre humor a pohľad na život. Ich stretnutie bolo veľmi prirodzené. Steve bol dojatý, napísal Daily Mail.

Ich príbeh nezostal bez ohlasu, mnoho ľudí im blahoželalo a tešilo sa, že sa našli. „Nech žije táto relácia, je krásne, keď to má šťastný koniec. Ak ste sa nerozplakali, potom máte srdce z kameňa," písali diváci po vzhliadnutí stretnutia bratov. Teraz je po všetkom.

Steve Belshaw, z nejasných príčin iba dva týždne po odvysielaní stretnutia s nepoznaným bratom, náhle zomrel. Zostalo po ňom aspoň dojímavé video, ktoré rozplakalo celý národ. Je na ňom zachytený jedinečný okamih zo životov oboch mužov - ich prvé stretnutie v živote.


VIAC Z My ženy