07. 09. 2017 06:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

5 spôsobov, ako sa rýchlo dostať z rozchodu

Ako prežiť tie týždne bez toho, aby sme sa topili v kýbloch zmrzliny?

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ solominviktor

Podľa štúdie uverejnenej v Journal of Positive Psychology trvá 11 týždňov, kým začneme pociťovať aj výhody rozchodu. Ako prežiť tie týždne bez toho, aby sme sa topili v kýbloch zmrzliny? Portál The Independent zostavil najlepšie vedecky dokázané rady, ako si napraviť zlomené srdce.

Nebojte sa emócií

Trochu so pokričte, veľa poplačte. Aj keby to malo byť na potopu, plačte. Keď vzťah dospeje k trpkému koncu, je dôležité popremýšľať, čo sa stalo a pokazilo a to častokrát sprevádzajú slzy. Aj rôzne štúdie naznačujú, že čas na premýšľanie pomáha rýchlejšie vyliečiť bolesť. Jeden z výskumov tvrdí, že tí, ktorí sa nad všetkým zamysleli, sa cítili menej osamelí a rýchlejšie sa pohli ďalej.

Prerušte s ním všetky väzby

Jednou z výhod súčasnej modernej doby je, že niekoho môžete odstrániť zo svojho života jedným kliknutím. Vyhoďte si ho z priateľov na Facebooku, prestaňte ho sledovať na Instagrame či Twitteri. Štúdia z roku 2012 zistila, že tí, ktoré zostali priateľmi na Facebooku so svojím ex, výrazne klesla úroveň a takmer nikam sa neposunuli.

Rozprávajte, rozprávajte a rozprávajte... najlepšie s niekým novým

Rozprávajte sa s najlepšou kamarátkou, stretávajte sa s priateľmi, poklebeťte si so svojím lekárom. Keď vám už kamarátky prestanú nosiť zmrzlinu a hovoriť vám veci typu, ako to prekonáte a nájdete si lepšieho, je čas prestať smútiť a skutočne si nájsť niekoho nového.

Okrem toho, v štúdii z roku 2014 zistili, že tí, ktorí sa po rozchode dali dokopy s niekým novým, boli spokojnejší a šťastnejší ako tí, ktorí ostali sami.

Vyliečte sa

Choďte sama na výlet, prechádzku do parku, prihláste sa na kurz varenia.... Je preukázané, že takéto činnosti z vás urobia šťastnejšieho človeka. Kráčajte ďalej a usmievajte sa.

Napíšte o tom

Nemusíte túto radu poňať hneď tak, že sa musíte vypísať zo svojej bolesti v skvelom, vtipnom a eufemizmami preplnenom verejnom blogu. Len píšte. Okrem toho, že vám to pomôže vyrovnať sa s vašimi myšlienkami, písanie o rozchode pomáha znižovať stres, úzkosť a ukáže vám efektívnejšie riešenie problémov. Je to vedecky dokázané!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy