18. 09. 2017 11:15 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Zo Zuzany je úspešná fitneska. Všetko odštartovala poznámka jej mamy

Keď mala štrnáste narodeniny, vošla prvýkrát do fitnescentra. Netušila, že jej to zmení život.

Zo Zuzany je úspešná fitneska
Zo Zuzany je úspešná fitneska Foto: Jakub Csontos

Všetko odštartovala mamina poznámka. Byť väčšia ako ona sa dospievajúcej dcére príliš nepáčilo a rozhodla sa, že schudne. To však ešte netušila, že sa jej v deň 14. narodenín, keď prvýkrát vošla do fitnescentra, zmení život.

Čo si Zuzana zaumienila, sa aj podarilo. Kilá išli dole, no nie príliš zdravo. Vtedy 14-ročné dievča takmer nič nejedlo. Spokojnosť s úbytkom váhy sa síce dostavila, no dnes hovorí, že sa našťastie dostala do rúk trénera, ktorý jej ich, paradoxne, pomohol nabrať naspäť.
Tréningy a úprava stravy robili svoje. Pred očami okolia sa začala meniť.

Jej mame sa to ale prestalo pozdávať, že zdvíhala ťažké váhy. Proteín, ktorý jej našla náhodou pod posteľou, celú situáciu len zhoršil. Zuzana dostala, čo sa intenzívneho cvičenia týka, červenú.

Odhodlaná Zuzana sa ale nevzdala. Na svojej tretej súťaži v živote obstála v konkurencii 20 dievčat z celej Európy a zvíťazila. Výsledkami všetkých presvedčila, že to s cvičením myslí naozaj vážne.

Jej bežný deň, vďaka individuálnemu štúdiu na bilingválnom gymnáziu v Sučanoch, vyzerá na prvý pohľad jednoducho. Cvičí, je a oddychuje. Skrýva sa za tým však oveľa viac. Pred súťažou je v posilňovni šesťkrát týždenne, mimo súťaže o niečo menej.

V Zuzaninom veku sa veľa dievčat pohráva s myšlienkou schudnúť. Lepšie je to však s trénerom.  Cvičiť a jesť pod odborným dohľadom, vďaka ktorému nehrozia riziká spojené s formovaním postavy, je podľa úspešnej fitnesky na nezaplatenie.

Viac v reportáži Kataríny Tekeľovej:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy