04. 03. 2018 07:00 | BRATISLAVA/zg

Prieskum ukázal, aké tri polohy sú pre páry najdesivejšie

Zaujímavé, že tiež, že Európania sa boja "špinavých" sexuálnych praktík.

Sex je pre nás viac prospešný, ako si možno myslíme
Sex je pre nás viac prospešný, ako si možno myslíme Foto: shuterstock.com

Skúšanie nových sexuálnych polôh je dobrý spôsob, akým si môžu páry vylepšiť seuxálny život. No niektoré pozície  môžu vyvolať nervozitu alebo až strach.

Najnovší prieskum farmaceutického reťazca Superdrug, na vzorke tisíc ľudí z Európy a USA ukázal, že najobávanejšia poloha pre milostné hry je poloha šesťdesiatdeväť v stoji.

Obáva sa jej takmer 56,8 percent žien a 42,7 percent mužov. Hrozí pri nej pád alebo poranenie hlavy. Najmenej obávanými pozíciami sú naopak misionárska poloha, na psíka alebo koníka.

Druhá najobávanejšia pozícia, ktorá vyvoláva nervozitu, je análny sex (54,5 percent žien a 30,5 percent mužov) a tretia - tzv. kľačiaci traktor desí 24,8 percent žien a 18,6 percent mužov. Pri nej si žena kľakne a zaprie sa o ruky, muž si k nej prikľaknite zozadu, nadvihne jej jednu nohu a vstúpi do nej zozadu, žena drží vztýčenú nohu natiahnutú. Táto pozícia je  únavná najmä pre ženu. Hrozí, že do nohy dostane kŕč.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ bezikus
 

"Oproti tomu najmenej obávaná trojica polôh zahŕňa tradičné polohu misionársku, na koníčka a pozíciu na psíka," upresňuje výsledky výskumu Adam Durčák zo sexshopu pre portál krasna.cz.

Európania sa boja špinavých sexuálnych praktík

Výsledky prieskumu tiež ukázali, že európski muži, oproti tým americkým, cítia viac úzkosti pri masturbácii, orálnom sexe či iných "špinavých" sexuálnych praktikách. Rovných deväť percent párov potom priznalo, že sa vôbec nepovažujú za sexuálne odvážne.

Skúšanie nových polôh je však v intímnom vzťahu podľa odborníkov veľmi dôležité. "Obmena obvyklej milostnej rutiny, napr. práve vďaka novým polohám, je osvedčeným prostriedkom, ako si udržiavať svieži sexuálny vzťah. Skúšať čas od času niečo nové je preverený spôsob ako si zvýšiť sexuálnu túžbu a posilniť libido," dodáva k téme Durčák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy