20. 09. 2017 15:22 | BRATISLAVA/zg

Týchto päť potravín vám zlepší sexuálny život

Možno budete prekvapení, že tam patrí aj citrón.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: soeka/shutterstock.com

Je váš milostný život trošku nudný a na ústupe? Možno za to môže náročná práca, stres, starostlivosť o deti, zaistenie chodu domácnosti. A práve tieto bežné veci zo života vám berú energiu a možno aj náladu na sex. Máme pre vás tip na päť afrodiziák, ktoré rozvíria stojaté vody vášho intímneho života.

Avokádo - hriešna erotika

Pokiaľ ide o "milostného nakopávača", avokádo je dobrá voľba. Koniec koncov, za magické ovocie plodnosti ho považovali už v 15. storočí, a to už o niečom hovorí. Vďaka vysokému obsahu nenasýtených tukov zlepšuje tok krvi cez krvné cievy, pričom sa riadneho prekrvenia dočká aj reprodukčný systém. Okrem toho vás obohatia o zlúčeninu tzv. tiamín, ktorú lekári spájajú so zvýšenou sexuálnou túžbou.

Banán - sprostredkovateľ pohody

Obchádzate banány v obchode bez povšimnutia? Robíte poriadnu chybu. Majú totiž veľkú moc, pretože dokážu odplaviť stres, skôr ako si myslíte. Okrem draslíku obsahuje v sebe aj aminokyselinu tryptofán, ktorá je základnou látkou pre tvorbu serotonínu - hormónu šťastia. Už po pár sladkých sústach dáte zbohom nervozite a čaká vás príjemné duševné rozpoloženie.

Rukola - zelená pre vášeň

Aj keď táto listová zelenina vyzerá ako burina, nenechajte sa zmiasť. Rukola patrí do povinnej erotickej výbavy každej domácnosti. Podľa záverov z viacerých prieskumov totiž naznačujú, že jej konzumácia blokuje absorpciu niektorých environmentálnych kontaminantov, ktoré majú negatívny vplyv na libido. A nemenej dôležité sú aj vitamíny a minerály, tak pokojne rukolu použite do šalátu.

Citrón - strojca všetkého dobrého

Využívate jeho silu len vtedy, keď ste chorí? Verte, že aj inokedy vám príde vhod. Citrón je nielen bohatá zásobáreň vitamínu C, ale aj kyseliny listovej a antioxidantov. Ich koktejl pozitívne pôsobí na pohlavné orgány, zachováva ich zdravé a plne funkčné. A platí to rovnako pre mužov ako aj ženy. Určite nič nepokazíte, ak polovičke doprajete pár kvapiek.

Figy - stimulujú dychtivosť

Toto ovocie s podivným tvarom má dlhú históriu a jeho povesť ako posilňovača plodnosti ho doslova prechádza. Hlavnou výhodou fíg je množstvo železa, draslíku a horčíku, čo sú stimulanty milostnej túžby ako vyšité. Musíme však dodať, že jedenie fíg je nielen prospešné pre dianie v spálni, ale aj pre zdravé srdce, píše bety.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy