Live
Sledujte NAŽIVO: Finálne výsledky skríningu určili, ktoré okresy si zopakujú testovanie
Sledujte tu
24. 09. 2017 07:00 | BRATISLAVA/zg

Patrí alebo nepatrí pes do postele? Tu je názor psieho kouča

Ak sa majiteľ rozhodne, že pes do postele môže, mali by sme ho naučiť isté pravidlá.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Anna Hoychuk/shutterstock.com

Aj keď na jednej strane odborníci odporúčajú na fyzické a psychické problémy canisterapiu, špeciálnu liečbu, ktorá spočíva v pravidelnom kontakte chorého so psom, na druhej strane niektorí lekári prílišný kontakt so zvieraťom odmietajú.

V Teleráne sme na túto tému vyspovedali psieho kouča Juraja Ferka.

Potvrdil, že on sám ma psíkov, ktorí s ním spávajú v posteli. A či je to v poriadku? Podľa jeho slov aj v tomto prípade záleží na tom, ako sa k tomu stavia majiteľ. "Ak mu to vyhovuje, tak dobre. Ak nie, pes tam nemá čo robiť," myslí si.

Nemala by nikdy nastať situácia, v ktorej má pes vyššie hlavu ako majiteľ.

Ferko tvrdí, že ak sa majiteľ rozhodne, že pes do postele môže, mali by sme ho naučiť isté pravidlá. "Zásadné je, že pes by mal ísť do postele iba na povel - teda keď si ho zavoláme.  Ak tam vylezie mimo neho, treba ho odtiaľ vyhnať. Druhé pravidlo je veľmi jednoduché - pes by mal ležať od pása dole," vysvetlil.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Teleráno
 

Psí kouč tvrdí, že psíky by nemali ležať nad vašou hlavou, ani na vankúši. Najideálnejšie miesto je, nech ležia pri nohách. "Keď to prekročia, tak svoje psíky vraciam späť. Po určitom čase sa to každý jeden z nich naučil úplne krásne," dodal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy