13. 10. 2017 06:00 | BRATISLAVA/zg

Nosíte správnu veľkosť podprsenky? Malý test to odhalí

Stačí pár minút na bežiacom páse.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Anetlanda/shutterstock.com

Tvrdí sa, že až 95 percent žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky. Pritom odhaliť to, či sedí alebo nie, nie je až tak zložité.

Nie dobrá podprsenka spôsobuje, že sa prsia pri každom pohybe zle pohupujú. To môže viesť k problému s ramenami, šijou a neskôr aj bolesťami pŕs. Dokonca, v dlhodobom horizonte, k potenciálnemu dlhodobému poškodeniu prsného tkaniva.

Napríklad vo Veľkej Británii sa najčastejšie kupujú podprsenky veľkosti 36DD (slovenská veľkosť 80DD), ale istý predajca spodnej bielizne to spochybňuje a na vysvetlenie vytvoril presvedčivú ilustráciu. Ukazuje v nej rozdiel medzi dobre a zle sediaci podprsenkou.

Tím odborníkov natočil ženu, ktorá má na sebe dve rôzne veľkosti podprsenky - 38F (85G) a 32H (70I). Chodí pri tom na bežeckom páse. Aby vynikol rozdiel, má na hrudi nalepené ružové nálepky.

Ako si môže pozrieť v priloženom na videu, podprsenka 38D (85D) neposkytovala pri chôdzi priam dostatočnú podporu. "Nadmerné pohyby a zaťaženia môžu poškodiť vaše prsia, takže sa rozhodne uistite, či nosíte a máte správnu veľkosť," vysvetľuje odborníčka na bielizeň Chantelle Crabb, píše krasna.nova.cz.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy