17. 10. 2017 15:32 | BRATISLAVA/zg

Hľadáte najlepší liek proti kašľu? Banán s dvomi prísadami to zaručí

Toto exotické ovocie je tiež ideálne na raňajky, pretože nezaťažuje žalúdok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: EKramar/shutterstock.com

Aj keď počasie vonku nenaznačuje, že príde ochladenie, cez víkend sa Slnko schová a jeseň udrie v plnom prúde. S prudkou zmenou vonkajšej teploty sa naše telo ťažko vyrovnáva a môžeme ľahko prechladnúť.

Takže žiadna lekáreň a kupované sirupy, máme pre vás jeden tip z prírodnej lekárne. Zabránite kašľu, prechladnutiu a chrípke. Stačia vám iba tri ingrediencie - banán, med a horúca voda, píše portál takprosto.cc.

Recept na banánový sirup

2 nie celkom zrelé banány
2 lyžice medu
400 ml horúcej, nie vriacej sa, vody

Banány nastrúhame nahrubo na strúhadle a dáte ich do skleneného pohára. Potom si necháte zovrieť vodu, ktorú nalejete na banánovú zmes. Potom pridáte dve lyžice medu a váš super sirup na suchý kašeľ je hotový.


Zmes by ste mali piť 3 až 4 razy denne pol hodiny pred alebo po jedle. Deti do roka by nemali tento sirup vôbec piť. Rovnaké upozornenie platí aj alergikov. Pozor! Ak ste alergický na med, túto zmes na kašeľ nepite. Alergici si môžu pripraviť nápoj s medom a banánom a piť ho ako prevenciu pred prechladnutím.

Banán je bohatý na vlákniny, vitamíny A, B a C., ale aj sacharózu, karotén, enzýmy, draslík, horčík, železo a iné minerály a stopové prvky. Je ideálny aj na raňajky, pretože nezaťažuje žalúdok. Lekári na videu odporúčajú nejesť veľmi zrelé banány, ale skôr zelenšie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy