21. 11. 2017 10:27 | BRATISLAVA/METRO

Takto by deti nemali trpieť: Bábätku museli amputovať všetky končatiny

Behom prevozu do nemocnice Kia prekonala menšiu srdcovú príhodu.

Takto by deti nemali trpieť.
Takto by deti nemali trpieť. Foto: Profimedia.

V týchto dňoch zažívajú otrasné chvíle rodičia maličkej Kie Gotttovej (11 mesiacov) z Bradfordu vo Veľkej Británii. Dieťatko prišlo kvôli meningitíde o obe ruky a nohy. Podľa lekárov je to najhorší prípad za posledných 25 rokov.

To, že niečo nie je v poriadku, si matka malej Kie všimla približne pred mesiacom. Zdalo sa jej divné, že sa dievčatko neraduje z príchodu otca z práce ako predtým. Vzala ju preto k doktorovi, ten ich poslal domov.

Ešte ako zdravá s bratom Kaylenom (8).
Ešte ako zdravá s bratom Kaylenom (8). Foto: Profimedia, FB/Michal „Ego“ Straka
 

Ešte v ten večer sa na tele dieťaťa objavila vyrážka, ktorá sa rýchlo šírila po celom tele. Kým prišli záchranári, dievčatko už začalo kolabovať. Lieky jej museli vpichnúť do píšťaly, žily jej totiž vypovedali službu. Behom prevozu do nemocnice Kia prekonala menšiu srdcovú príhodu.

Vyrážka sa rýchlo šírila.
Vyrážka sa rýchlo šírila. Foto: Profimedia.
 

Lekári jej diagnostikovali meningokovú sepsu. Podľa nich je to najhorší prípad meningitídy za posledných 25 rokov. Aby trápenia nebolo dosť, museli jej nakoniec amputovať všetky štyri končatiny, poslednú minulý týždeň, píše denník Metro. Okrem toho má poškodený mozog a čiastočne prišla o zrak i sluch. Stále to nevzdáva a napriek všetkému bojuje.


VIAC Z My ženy