19. 01. 2018 12:58 | BRATISLAVA/zg

Schudnite ľahko a bez bolesti, stačí vyradiť iba jednu vec z jedálnička

A nie je to vyprážaný rezeň alebo knedľa.

Jedlo - nezdravé a zdravé
Jedlo - nezdravé a zdravé Foto: shuterstock.com

Je síce takmer mesiac po sviatkoch, ale určite sa mnohí boríte s kilogramami, ktoré ste cez ne neželane nabrali. Určite ste neodolali sladkostiam, chlebíčkom alebo vyprážaným rezňom. Poradíme vám, ako sa rýchlo zbaviť kíl. 

Zhodiť pár kilogramov pomocou drastických i menej drastických diét nie je umenie. Schudnúť sa však dá aj za týždeň i niekoľko kilogramov, zdravšie je však chudnutie pomalšie a postupne. O účinkoch jednotlivých diét sa vedie mnoho sporov, ale až teraz vedci odhalili, ktorá vec preukázateľne vedie k obezite.

TIP: Bukovský vymenoval dobré a zlé diéty

Podľa odborníka z Bostonskej komisie pre verejné zdravie (Boston Public Health Commision) stačí z jedálnička vyradiť sladené nápoje a kilogramy pôjdu dole ako po masle, píše expres.co.uk.

Iste viete, že nápoje, v ktorých je cukor, majú negatívny vplyv na naše zdravie. Podľa vedcov pitie veľkého množstva sladených vôd zvyšuje riziko priberania, rozvoj cukrovky 2. typu, srdcových chorôb a dny.

Obzvlášť ohrozenou skupinou sú deti. S každým sladkým nápojom, čo za deň vypijú, sa riziko, že budú obézne, rapídne zvyšuje.

"Pitie pollitrových fliaš sladeného nápoja denne môže viesť k nárastu váhy až o 11 kilogramov za rok," vysvetľujú vedci. Ukázalo sa, že 93 percent ľudí, ktorí vyradili z jedálnička sladené nápoje, výrazne schudli.

"Vysoký obsah cukru znamená, že nápoj má tiež viac kalórií, čo môže prispievať k nadváhe. Obmedzenie týchto nápojov znamená, že môžete znížiť počet kalórií bez toho, aby ste vynechali niektoré dôležité živiny," dodávajú vedci.

Sladené nápoje sa dajú nahradiť vodou alebo jablčným octom, ktorý je skvelý pomocník pri boji s kilami, píše tn.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy