09. 01. 2018 10:19 | BRATISLAVA/zg

Pokúšate sa o dieťa? Pri týchto dvoch polohách vraj zaručene otehotniete

Párom môže tiež pomôcť, keď začnú dbať pri pohlavnom styku viac na uspokojenie ženy.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Odborníci z Francúzska a USA, ktorí skúmali úspešné počatie dieťaťa pri rôznych polohách, zverejnili svoje výsledky. Oznámili totiž, že dve najúspešnejšie polohy pre otehotnenie sú misionárska poloha a tzv. na psíka.

Páry, ktoré ale majú problémy, by mali využiť spomínané polohy a ženy potom pätnásť minút nevstávať. Gravitácia totiž lenivým spermiám bráni v ceste do maternice.

Výskumy francúzskych odborníkov z CMC Beau Soleil sledovali pomocou magnetickej rezonancie cestu ejakulátu pri rôznych polohách, naznačujú, že práve misionárska poloha a poloha zozadu na psíka sú pre počatie najvýhodnejšie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ Artem Furman
 

"Veľmi zriedkavo sa ale krčok maternice ženy nachádza v tak nevýhodnej pozícii, že je potrebné určité polohy, aby došlo k počatiu. Je ale dobrou radou, aby žena po sexe zostala desať až pätnásť minút ležať, ale nemusí mať pritom nohy hore. Počas tej doby sa spermie dostanú do maternice," vysvetlil lekár James Goldfarb z Cleveland Clinic v Ohiu v rozhovore pre magazín WebMD.

Párom, ktoré majú problémy s počatím, môže tiež pomôcť, keď začnú dbať pri pohlavnom styku viac na uspokojenie ženy. Tá v sebe totiž po orgazme udrží viac ejakulátu a uľahčí mu prienik krčkom maternice do vagíny. Šanca na počatie sa pritom u ženy, ktorá pri súloži vyvrcholí, zvýši o 15 percent.

Vedci z írskeho Corku dva mesiace sledovali niekoľko žien, ktoré mali problémy s počatím. U tých, ktoré pri oplodnení dosiahli orgazmus, sa výrazne zvýšila úspešnosť otehotnenia. A to aj vtedy, keď si žena privodila orgazmus sama a zaviedla ejakulát do vagíny pomocou inseminačných pomôcok.

"Náš experimentálny výskum potom dokázal, že po dosiahnutí orgazmu žena do seba nasala a udržala v sebe viac spermií než v prípade bez orgazmu," tvrdia vedci.

"Myslím, že máme dôkaz pre koncept orgazmu u ženy ako stimulantu počatia," dodal profesor Robert King, ktorý výskum viedol, píše portál bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy