09. 02. 2018 20:19 | BRATISLAVA/TV Markíza

Modelky s vráskami sú stále viac žiadanejšie

V modelingu čoraz viac dostávajú priestor ľudia nad 60 rokov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Majú sivé vlasy, vrásky a mladosť dávno za sebou. Aj napriek tomu sa objavujú na titulných stranách prestížnych magazínov a v reklamných kampaniach známych značiek. V modelingu čoraz viac dostávajú priestor ľudia nad 60 rokov.

Dokazujú, že aj v tomto veku majú čo ponúknuť. „Staršie modelky účinkujú v kampaniach prestížnych značiek alebo sa objavujú v rôznych reklamách, ale 90 percent týchto žien sa s touto profesiou stretlo už v mladom veku. medzi ikonické patria Carmen Dell'Orefice, Pat Cleveland, Lauren Huton a veľmi populárna je Daphne Selfe," tvrdí Gabriela Riegl z agentúry Elite.

Britka Daphe má 89 rokov a je najstaršia aktívne pracujúca modelka. V roku 1998 zažila svoj najväčší comeback a predviedla sa aj na londýnskom týždni módy. Dodnes inšpiruje tisícky žien.

„Veľmi populárne sú módne story, ktoré kontrastne ukazujú mladé modelky spolu so staršími kolegyňami. Nie je to ale main streem a značky obsadzujú modelky do kampaní podľa toho, ako sa klienti s nimi stotožňujú. Chcú oslovovať aj staršie ženy a preto v nich účinkujú," vysvetila Riegel.

To, čo je pekné, nemusí byť iba mladé

Páčiť sa chcú aj staršie ženy a aj mnohí muži po 60-tke sa o seba starajú. V Rusku dokonca vznikla modelingová agentúra, ktorá sa výhradne venuje modelkám a modelom nad 45 rokov. Ich vrásky a šediny ukazujú v krásnej estetickej úprave.

Aj na Slovensku sa ešte ľudia po 60 dokážu uplatniť v seriáloch či reklamách. Základným kritériom je ale prirodzenosť.

„Rád by som vyvrátil mýtus, že do reklamy sa využívajú iba modelky, my špeciálne využívame normálnych ľudí, ktorých nájdeme na ulici alebo prídu k nám. Konkrétne ľudí nad 60 máme okolo 600," priblížil Richard Key Kardhordó z kastingového štúdia Cine-Jessy.

Nemusíte sa cítiť ako model. Pre svet reklamy a kamery je dôležitejšie pozitívne vyžarovanie a spontánnosť. „Stalo sa mi, že som s vyplazeným jazykom dobehol staršieho pána, ktorý vyzeral ako Mikuláš a oslovil som ho a on už zrejme vedel, čo chcem. Bol to zjav, bol to Mikuláš a odvtedy s ním spolupracujeme," dodáva.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy