23. 03. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Cucflek na krku: Tieto veci vám pomôžu zbaviť sa ho

A nemusíte minúť ani cent.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Neil Anton Dumas/shutterstock.com

Cucflek. Nepríjemná modrina po vášnivom bozkávaní. Je síce pravda, že väčšinou ho majú tínedžeri, ale môže sa to stať aj sexuálne vyzretým jedincom. Napríklad pri vášnivom bozkávaní, ak vám v krvi koluje trošku alkoholu.

Vzniká tak, keď kapiláry (mladistvé drobné krvné cievy) podstúpia nejakú traumu, v tomto prípade je to silnejšie sanie, či hryzkanie a uvoľní sa krv pod kožou. Tak vznikne modrina.

Máme pre vás dobré rady, ako sa ich zbaviť, aby vás kolegovia v práci nevysmiali a nestali ste sa stredobodom pozornosti pre túto malú nepríjemnosť.

Všemocná arnika

Dermatológovia hovoria, že na začiatok si naň môžete dať krém s arnikou a vitamínom K. Výskumy totiž potvrdili, že práve táto kombinácia má na podliatiny a modriny priam blahodarný vplyv. Opuch sa zmenší a postupne modrina ustúpi.

Nemyslite si, že sa to všetko stane mávnutím čarovného prútika. Žiaľ, budete musieť použiť aj starý dobrý mejkap alebo korekčnú tyčinku, aby ste ich zakryli. Cucflek nebude viditeľný najskôr za pár hodín, v horšom prípade až niekoľko dní.

Ľadové kocky a teplo

Nemusíte si však pomôcť iba chémiou. Stačí vám obyčajná bavlnená vreckovka alebo kus látky, ktorú namočíte do ľadovej vody a priložíte na cucflek. Opakujte to niekoľko dní, nič nepokazíte, ak si tam dáte ľadové kocky. Tejto procedúre venujte minimálne 15 minút.

Výsledkom je, že krvné cievy sa po čase stiahnu a modrina nebude hrať všetkými farbami. Použiť môžete aj teplo, konkrétne biolampu. V tomto prípade by mali modriny zmiznúť do 48 hodín.

Všemocný flór

Riešenie na cufleky sa však nachádza aj v kúpeľni. Modrinu potrite pastou, v ktorej je flór, nechajte pôsobiť pol hodinu a potom zmyte. Večer procedúru zopakujte. Starobabkovská rada hovorí, že by ste si mali miesto potierať chlebovou kôrkou.

Existuje aj možnosť zbaviť sa tohto problému laserom, čo je však veľmi finančne náročné a liečba vám nemusí vyhovovať.

A tak rada na záver - snažte sa cucflekom radšej vyhnúť. V prípade, že sa vám to nepodarí, existuje ešte jedna možnosť, ktorá nestojí ani cent. Keď bol váš partner vášnivý a máte pocit, že sa vám po bozkávaní urobí cucflek, radia dermatológovia zatlačiť na toto miesto rukou. Zastavíte tak, spomínané, združovanie krvných buniek, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy