27. 03. 2018 13:54 | BRATISLAVA/zg

Toto sa deje s vaším telom, keď dlhší čas nemáte sex

Nemá to len vplyv na vašu psychiku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Hugo Felix/shutterstock.com

Nemať sex je pre mnohých, najmä zadaných, ľudí nepredstaviteľné. Čo je však aktuálne nemožné, sa časom môže stať smutnou realitou. Viete, čo sa deje vo vašom tele, keď človek dobrovoľne alebo nedobrovoľne skončí s milovaním? Sexuálna terapeutka to podrobne vysvetlila.

Jedno je isté - bude to mať vplyv na vaše telo, no nie práve v pozitívnom slova zmysle. Odborníci tvrdia, že absencia ovplyvní nielen psychiku, ale aj fyzické prejavy. A nie je veľkým prekvapením, že horšie na tom budú predovšetkým ženy.

Strata libida

Sexuálna terapeutka Sari Cooperová tvrdí, že na prvom mieste je strata libida, teda chuti na sex a ľudia sa začnú cítiť lenivo. Čím dlhšie sú bez sexu, o to menej po ňom túžia. Mnohí v tejto situácii zastávajú heslo - Zíde z očí, zíde z mysle, a tak, čím dlhšie sú bez neho, o to menej ho vyžadujú a nechýba im.

Ako ale Cooperová dodala, nemusí to tak byť u všetkých. Aj tu platí, ako vo všetkom v živote, výnimky potvrdzujú pravidlo. Vraj niektorí, ak nemajú dlhšie sex, tak sa pre nich stáva žiadúci a potrebný. Z hľadiska kvality sexuálneho života môže byť pre nich malá pauza aj prínosom.

Strata nálady

Nedostatok fyzického kontaktu formou sexu môže u mnohých ľudí zhoršovať celkové psychické rozpoloženie a náladu.

"Pri sexe majú ľudia kontakt tzv. kože na kožu, čo je hlavný spôsob, ktorý nás robí spokojnými a vzájomne nám zlepšuje náladu," vysvetlila Cooperová pre The Sun. Bez vzájomnej blízkosti pre mnohých ľudí pocit celkovej spokojnosti po čase pomaly upadá.

Oslabenie vaginálnej steny

Toto je častý problém žien v menopauze. Môže vás však potrápiť aj vtedy, keď sa vám výrazne zníži počet pohlavných stykov. Ak sa po čase budete milovať, môže vás to bolieť.

Zhoršenie menštruácie

Podľa odborníkov je sex jedným z dobrých spôsobov, ako zmierniť menštruačné kŕče. Pri sexe dochádza k väčšej stimulácii aj prekrveniu, čo má priaznivejší vplyv na tieto bolesti. Pri nedostatku sexu sa tak môžu kŕče zhoršovať.

Zažijete viac stresu

Sex je pre mnoho ľudí nielen častým, ale aj veľmi príjemným spôsobom, ako zmierniť stres. Ak teda dôjde k rýchlemu útlmu sexuálnej aktivity, môže hladina stresu rýchlo narastať.

Ako dodáva lekárka Lauren Streicherová, nie u všetkých žien to však býva rovnaké. Podľa jej zistení z praxe to býva i pravý opak - teda sex je hlavný spúšťač stresu napr. pri bolestivom styku alebo kvôli väčšej náročnosti partnera, píše portál novinky.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy