03. 04. 2018 12:11 | BRATISLAVA/zg

Čo robiť, ak máte väčší sexuálny apetít ako partner

Niekedy za tým môžu byť aj lieky na vážne choroby.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ bezikus

Príklady, keď majú ženy väčší sexuálny apetít vôbec nie sú výnimkou. A možno sa táto skutočnosť týka aj vás. Má však dve tienisté stránky: poškodzuje vzťah a tiež prináša sexuálne aktívnejšiemu partnerovi pocit frustrácie a stratu sebavedomia.

Ruku na srdce - na čo ste mysleli, ak ste sa chceli milovať a váš partner mal k tomu negatívny postoj? Určite prvá myšlienka smerovala k tomu, že už nie ste pre neho atraktívna. Vo väčšine prípadov to však nie je pravda. Dôvodom je chémia tela. Mužké libido je silne ovplyvnené fyzickými faktormi, ako napr. hladina testosteronu.

Ak má váš partner nízku hladinu testosterónu, je veľmi pravdepodobné, že aj jeho chuť na sex bude minimálna. Za znižovaním tejto hladiny môže podľa štúdie z roku 2014 obezita, ale aj starnutie. S pribúdajúcim vekom totiž hladina tohto hormónu prirodzene klesá.

Dôležitá je informácia o lieku

Ďalšou príčinou, ktorá môže byť za stratou túžby sú podľa sexuálnej terapeutky Nagmy V. Clarkovej lieky. "V prvom rade sú to antidepresíva a lieky na vysoký krvný tlak," povedala pre server health.com.

Podľa psychoterapeutky Rhondy Milradovej choroby srdca, vysoký cholesterol či cukrovka môžu tiež hrať veľkú úlohu pri frigidite.

Hádky apetítu neprospievajú

Nenávisť, frustrácia, stres či zlosť sú emócie, ktoré sa negatívne podpisujú na nálade mužov a žien a tie tiež často môžu ovplyvniť aj ich sexuálnu túžbu.

TIP: Toto sa deje s vaším telom, keď dlhší čas nemáte sex

Ak máte konfliktný vzťah, v ktorom prevládajú hádky, nemôžete sa potom diviť, že okrem citu ochladne aj sexuálny život. Mali by ste sa potom zamyslieť nad tým, čo je dôvodom vašich hádok alebo zlého psychického stavu. A hlavne - mali by ste to vyriešiť.

Riešenie na dosah ruky

Prvý krok je najdôležitejší a nemal by byť žiadnym prekvapením: hovorte o tom, čo sa deje, aj keď to spočiatku bude ťažké.

"Je dôležité, aby pár diskutoval o odlišnostiach, hľadal spôsoby, ako ich prijať, podporoval jeden druhého a zamyslel sa nad spôsobmi ako zvládnuť rozdiely," hovorí Milradová.

Ďalším krokom, pokiaľ sa jedná skôr o fyzický problém, je presvedčiť partnera, aby vyhľadal doktora, ktorý mu môže upraviť či zmeniť lieky alebo sa pozrieť na jeho problém z lekárskeho hľadiska.

Pokiaľ ani jeden zo spomínaných dôvodov nie je váš prípad, navrhnite partnerovi uspokojovanie sa navzájom. Možno vám pomôže, ak ho požiadate, aby vás zahŕňal dotykmi, zatiaľ čo sa vy budete venovať sama sebe. Dáte tak partnerovi nový impulz, ktorý možno bude prvým krokom k objaveniu vášho strateného sexuálneho života, píše portál novinky.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy