12. 04. 2018 09:31 | RALEIGH/jh

Dve ženy sa stretli v lietadle, jedna druhej potom porodila dieťa

Náhodné stretnutie im nečakane zmenilo životy.

Temple Phippsová a Samantha Snipesová
Temple Phippsová a Samantha Snipesová Foto: ENEX

Američanka Samantha Snipesová (24) v septembri v roku 2016 urobila rázne rozhodnutie. Bola v 8. mesiaci tehotenstva a rozišla sa s otcom svojho dieťaťa, pretože ich vzťah bol beznádejný.

Kúpila si letenku z Atlanty do mesta Raleigh a sadla si k neznámej žene. Počas cesty sa zoznámili a Sam jej vyrozprávala svoj príbeh.

 

Temple Phippsová (40) z Claytonu ešte ani dnes nemôže uveriť tomu, čo sa vlastne udialo následkom ich stretnutia. Sam jej povedala, že je bez prostriedkov a nemôže sama vychovávať dieťa. Rozhodla sa preto dieťaťa vzdať a dať ho na adopciu.

Temple žiadne deti nemala, ale vždy snívala o tom, že sa raz stane matkou. Sam dala svoje telefónne číslo, aby sa jej kedykoľvek ozvala, keď bude niečo potrebovať.

Sam neskôr porodila zdravého chlapčeka. S malou dušičkou zavolala pani Phippsovej. „Tu je Samantha z lietadla. Som stále v Raleigh a porodila som chlapčeka. Chcela by si nás vidieť?"

Keď Temple uvidela chlapčeka, v tom momente vedela, že bude jeho mamou. „Myslím si, že by si mala byť jeho mamou," povedala jej aj Sam.

Temple sa roztriasla. Už bola kedysi vydatá, ale nikdy si nezaložila rodinu. Teraz žila sama a mala strach. Ale všetko sa nakoniec ukázalo byť správne. O týždeň neskôr sa s Temple stala matka.

„On vyzeral byť šťastný. Ona vyzerala byť šťastná. Je to tá najlepšia vec, čo som mohla v živote urobiť," prezradila pre agentúru ENEX Samantha.

Pani Phippsová si oficiálne adoptovala Vaughna Prestona Phippsa v auguste 2017. Samantha sa presťahovala do Severnej Karolíny, aby bola obom bližšie a stala sa trocha súčasťou rodiny.

Obe ženy teraz plánujú napísať knihu o tom, ako im jedna náhoda úplne zmenila život. Sam začala pracovať ako fotografka a tiež rada fotí aj 18-mesačného Vaughna.


VIAC Z My ženy