02. 05. 2018 16:20 | BRATISLAVA/zg

Tínedžeri, týmto najväčším mýtom o sexe nikdy neverte

A netýkajú sa len sexu, ale aj chorôb a otehotnenia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: VGstockstudio/shutterstock.com

Údajne existuje niekoľko mýtov o sexe, ktorým by tínedžerky rozhodne nemali uveriť. V tejto uponáhľanej dobe si určite aj vy kladiete otázku, či je normálne, keď sa dnešní stredoškoláci ešte nemilovali, alebo že prvý sex zvládnete s kvapkou alkoholu v krvi, alebo či dokáže kvalitný sex zachrániť vzťah. Ak chcete počuť pravdivú odpoveď, náš článok je určený práve vám.

Všetci to robia

Ak si myslíte, že všetci okolo vás majú pravidelný sex, tak ste na poriadnom omyle. A čo nás vedie k tomuto tvrdeniu? Predsa štatistiky. Až polovica stredoškolákov ešte nikdy nemala sex.

V prípade, že máte prvú skúsenosť s milovaním za sebou, nie ste jediná. Ak však patríte do druhej skupiny, môžete byť pokojná - tiež v tom nie ste sama. Nezabúdajte, že platí základné pravidlo - kto si počká, ten sa dočká. Tak milé dievčatá, rozhodne neprepadajte panike.

Neohrozuje nás iba klasický sex

Michelle Horejs z Planned Parenthood Los Angeles pre server seventeen.com vysvetlila, že zdravie ohrozuje orálny, análny i vaginálny sex. Ak si neviete rady a bojíte sa, že sa nakazíte pohlavnou chorobou, navštívte svojho gynekológa, ktorý vám určite poradí.

Sex s kondómom je horší

Túto vetu ste určite počuli od mužov snáď tisíckrát. Ale ruku na srdce, zamýšľal sa niekto nad tým, aký je príšerný sex pre vás bez kondómu.

Milé tínedžerky, veď predsa môžete otehotnieť. Dnes už kúpite v obchode kondómy, ktoré sú vyrobené z tenkej gumy a váš chalan si ani neuvedomí, že ho má.

Dokážem rozpoznať, že môj chlapec je chorý

Mnoho dievčat tvrdí, že na svojom frajerovi spoznajú, že má prenosnú pohlavnú chorobu. Tak toto je ďalší mýtus. Odborníci tvrdia, že až 90 percent chlapcov, ktorí majú chlamýdie, vôbec na sebe nepozoruje príznaky.

Nehovoriac o vaginálnom herpese. Väčšina ľudí ani nevie, že ho má. "Vírusy, ktoré spôsobujú mnoho pohlavných chorôb, sú v tele v cykloch, a to od vypuknutia až po remisiu. A práve pred vypuknutím choroby, kedy nespozorujete žiadne symptómy, je najväčšia pravdepodobnosť prenosu infekcie, "vysvetľuje Kris Gowen.

Keď mám mesiačiky, nemôžem otehotnieť

Toto je vraj najhorší mýtus, aký koluje medzi tínedžermi. V žiadnom prípade sa na toto tvrdenie nespoliehajte. Jednak môžete krvácať aj mimo pravidelný, mesačne sa opakujúci cyklus. A tiež je celkom normálne, keď dievčatá špinia v období ovulácie.

Dôležitá rada od odborníkov - spermie môžu v pošve prežiť dokonca päť dní a tak môžu oplodniť uvoľnené vajíčko. Zapamätajte si to, pretože otehotnieť môžete kedykoľvek, a preto nikdy nezabúdajte na ochranu.

V posteli mu nemusíte všetko dovoliť

Ak ste sa rozhodli s niekým milovať, tak to v žiadnom prípade neznamená, že mu všetko dovolíte. V posteli robte len veci, ktoré vás bavia a chcete ich robiť. Nikdy vás chlapec nesmie do niečoho nútiť. A je jedno, či ide o orálny sex, erotické pomôcky alebo napríklad análny sex. Vždy máte právo povedať, že toto robiť nechcete a nebudete. Radšej sa s ním dohodnite na kompromise, ktorý sa bude páčiť obom stranám.

Sex môže zachrániť vzťah

Pravdou je, že sex môže posilniť vzťah. Na druhej strane však musíme priznať, že posteľ ešte nikdy nikoho nedala dokopy. Ak vám to v nej neklape, potom to sexom len ťažko doženiete. Radšej sa zamyslite nad tým, či chcete strácať čas s niekým, kto vám za to nestojí a či by nebolo lepšie sa zamerať na niekoho nového, píše krasna.nova.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy