21. 05. 2018 13:24 | BRATISLAVA/zg

Vrhnite sa na to ráno. Ranné milovanie má niekoľko výhod

Vie zlepšiť náladu aj spáliť kalórie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ Artem Furman

Nie je vôbec tajomstvom, že väčšina párov sa oddáva milovaniu večer alebo v noci. Odborníci však upozorňujú, že by sme sexu mali dať priestor aj počas dňa. Čo tak deň začať ranným splynutím?

Intimita na vrchole

Celú noc ste strávili bok po boku, nemáte na sebe toho veľa oblečeného, ​​ste zababušená v teplých perinách, prebúdzate sa, nemáte ani vyčistené zuby a posledných pár hodín ste vedľa seba pochrpávali a slintali na vankúš.

A stále cítite túžbu milovať sa. Len máločo je totiž tak intímne, ako sex za úsvitu. Ľudia sú zraniteľní, neskrývajú sa a nepredstierajú. A vôbec sa nehanbia pred sebou a nič nehrajú.

Láska vedľa vás

Stáva sa vám, že občas sa prebudíte ráno skôr ako váš partner a chvíľu sa pozeráte, ako spokojne spí. Vtedy si určite v duchu poviete, aké ste mali šťastie, že ste pre seba našli tohto úžasného človeka.

Tieto chvíle sú tak krásne a človek pri nich cíti veľmi veľa lásky a tiež túžby. Pokúste sa prebudiť partnera a ukážte mu, čo cítite sladkým milovaním.

Žiadna veľká námaha

Teraz trochu praktických rád. Niekedy vynaložíte veľa úsilia na to, aby ste "prehovorili" svoju polovičku na milovanie. Nezabúdajte však, že ráno sa veľmi nemusíte namáhať. Ak ste v posteli, nevyžaduje sa od vás žiadna veľká fyzická aktivita. Proste sa pomilujete a bude. Nič viac nepotrebujete.

Dokonalý začiatok dňa

Vedci ranný sex veľmi chvália. Je známe, že milovanie je skvelým prostriedkom, ktorý dokáže poriadne zlepšiť náladu. Budete sa usmievať už od zobudenia, pretože váš mozog pláva na správnych hormónoch a nejaký ten stres na vás tak ľahko nedoľahne.

Chudnite bez telocviku

V neposlednom rade má sex, nielen ranný, aj jednu výhodu. Týka sa chudnutia. Keď si užijete takto so svojou polovičkou polhodinku, nemusíte ráno cvičiť. Za týchto 30 minút sexu muži spália asi 120 a ženy až 90 kalórií, píše krasna.nova.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy