07. 06. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Toto je desať najhorších viet, ktoré mu nikdy nepovedzte

Dokonca ani v hádkovom amoku. Môže sa vám to vypomstiť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Syda Productions/shutterstock.com

Je až neuveriteľné, čo všetko si ľudia zvyknú vykričať pri hádke. Niekedy tieto vety vedia ukázať na chyby, ktorých sa môžete zbaviť, inokedy to môže byť hádka na život a na smrť. Keď sa to stane partnerom, môžu neuvážené slová znamenať aj rozchod. Máme pre vás pár tzv. „podpásoviek", ktoré partnerovi pri hádke nikdy nehovorte.

Otcovské nedostatky

Azda každý otec sa snaží byť dokonalý, hoci možno vás niekedy svojou benevolenciou nahnevá. Nikdy však otcovi svojich detí nehovorte vety typu: „Ako si mu to mohol dovoliť?" alebo „Teba tak ešte niekedy nechám s malým!" Tieto a podobné vety nie sú fér, pretože naznačujú, že je váš partner nezodpovedný otec. Uvedomte si, že je rodič rovnako ako vy a vášmu spoločnému dieťaťu by neublížil. Je pravda, že matky bývajú úzkostlivejšie ako otcovia, ale nič nesmiete preháňať.

Obvinenie z neschopnosti

Isto ste to pri vyslovení týchto viet "Vieš čo, radšej to urobím sama!" alebo "Keď sa na teba pozerám, tak si hovorím, že som mala zavolať radšej nejakého profesionála." nemysleli zle. Lenže sú spoľahlivým nástrojom na to, ako môžete mužovi znechutiť akúkoľvek prácu v domácnosti. Možno nie je tak zručný ako profesionál alebo robí veci zbytočne zložito a aj vy by ste to mali hotové rýchlejšie, ale nechajte ho. Ak budete neustále podkopávať jeho sebavedomie, ničomu tým neprospejete a váš vzťah sa môže poriadne zhoršiť.

Vyťahovanie minulosti

"Hlavne, že ty si vtedy ...!" "A to už si zabudol, ako si vtedy ...?" Občas sa každý vo vzťahu dopustí nejakej krivdy voči partnerovi. Vyťahovať ich však aj po niekoľkých rokoch je úplne zbytočné. Však nikto z nás nie je bez chyby. Nevyťahujte zbytočne minulosť, neospravedlňujte partnerovým zlyhaním svoje vlastné. Dostanete sa tak do nekonečného kolobehu, ktorý nikam nepovedie.

Neurážajte partnerovu rodinu

"Si úplne ako tvoj otec!" alebo "Je mi jasné, že toto máš po svojej matke!" Toto je jedna z najhorších „podpásoviek", ktorú môžete vytiahnuť. Jednak sa nikomu nepáči, keď niekto druhý uráža člena jeho rodiny, na druhej strane nenesie práve dobre, keď ho porovnávate s rodičmi. Rodina, v ktorej sme vyrastali, nás formovala, neznamená to však, že nie sme osobitný.

Nikdy a vždy

"Keď ty nikdy ...!" alebo "Hlavne, že ty vždy ...!" Čo partner vždy robí alebo naopak nikdy nerobí. Toto sú časté chúlostivé obvinenia. Sú neférové a nedá sa voči nim účinne brániť. Jedno je však isté - vyslovenie týchto viet nikam nevedie. Pokiaľ bude chcieť partner slovný atak odraziť, jeho jedinou možnosťou je spomenúť si na prípad, kedy to či ono urobil alebo neurobil. A obaja sa ocitnete v zacyklenej konverzácii. Tá zvyčajne skončí ešte väčšou hádkou a vyťahovaním všetkých možných krívd z minulosti, píše bety.cz.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy