Mimoriadna správa
Na Slovensku pribudlo úmrtie, ktoré môže súvisieť s očkovaním
Viac v článku
07. 06. 2018 16:24 | BRATISLAVA/zg

Nemáte na to chuť? Tieto tri veci vám ju vrátia

A nebude vás to stáť ani veľa námahy.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: FotoAndalucia/shutterstock.com

Hovorí sa, že každý deň nemôže svietiť slnko a platí to možno aj v prípade chuti na milovanie sa s partnerom. Niekedy sa vyhovoríte na bolesť hlavy, inokedy zase na únavu, mesiačiky alebo stres v práci. Ale prečo nemáte vždy náladu? Máme pre vás pár rád, ako zatočiť so sexuálnym nechutenstvom.

Môžeme si na rovinu povedať, že s pribúdajúcimi rokmi to v posteli už nie je také, aké to bolo na začiatku vášho sexuálneho život. Snáď každý pár sa dostane do bodu, kedy sa v posteli začne nudiť. Páni si s týmto stavom nerobia väčšie starosti a sexu sa oddávajú s rovnakou vervou, ako predtým. Viac trpia ženy, ktoré skúmajú, čo sa s ich telom deje. Mnoho z nich sa nechce sexuálne poddať, čo určite nie je dobré vo fungujúcom vzťahu.

Nič sa nedeje

V prvom rade si musíte uvedomiť, že tento stav je normálny. To, čo vás bavilo v posteli pred piatimi rokmi, vám dnes môže pripadať nekomfortné a bláznivé. Starneme, určitým spôsobom sa vyvíjame a svoje vie urobiť aj kríza. Ak máte pocit, že ňou práve prechádzate, nenechajte sa odradiť. Možno sa vám skutočne do sexu naozaj nechce a je vám nepríjemné naň čo i len pomyslieť. Uvedomte si však, že vymýšľať si rozprávky o tom, prečo sa vám nechce je hlúposť. Porozprávajte sa s partnerom a otvorene mu povedzte, čo vás trápi. Iba tak zistíte, či aj on má podobné myšlienky alebo pocity.

Sexuálny apetít môžete získať späť

Ako rýchlo ste ho stratili, tak rovnako rýchlo ho môžete získať späť. Stačí iba, keď budete chcieť. Naša rada je veľmi jednoduchá: vyskúšajte v posteli všetko, po čom ste do tejto chvíle iba snívali. Kúpte si sexuálnu hračku, ktorá ´nakopne´ nielen vás, ale aj partnera.

TIP: Sex na neobvyklých miestach. Vzrušuje vás pomyslenie naň?

Presuňte sa zo spálne na nejaké nezvyčajné miesto, kde bude sex vzrušujúcejší. Jednoducho povedané - urobte všetko pre to, aby vás sex zase začal baviť. Budete milo prekvapené, že experimentovanie si spolu s vami užije aj vaša polovička. Je dôležité pamätať na to, aby ste nestratili vôľu zapracovať sama na sebe i na vašom vzťahu.

Postrach menom antikoncepcia

Jedným z vinníkov, kvôli ktorým nemáte chuť na sex, je možno aj antikoncepcia. Pokiaľ ju užívate už niekoľko rokov, potom je pravdepodobné, že za sexuálnym nechutenstvom je práve ona. Skúste ju vysadiť a pozitívne zmeny prídu už počas prvého mesiaca bez nej, píše doma.nova.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy