03. 07. 2018 06:00 | BRATISLAVA/zg

Jeden sex za mesiac: Veľa alebo málo?

Niektoré ženy prestane časom baviť prosíkať oň a vyrieša to po svojom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Hugo Felix/shutterstock.com

Keď to nefunguje v sexe, je to začiatok konca vzťahu. Nedostatok sexuálneho uspokojenia vás môže rozladiť natoľko, že vo vzťahu sa nebudete cítiť dobre. Keď je chuť na sex rozdielna na oboch stranách, je niekedy ťažké všetko zladiť tak, aby boli partneri spokojní.

Nemáte na to chuť? Tieto tri veci vám ju vrátia

Odborníci radia, že podobne, ako pri ťažkej túre, aj tu by sme sa mali orientovať podľa pomalšieho. Rozmenené na drobné - prispôsobiť sa treba tomu z dvojice, ktorý má menšiu chuť na sex. Ale čo robiť, keď trpezlivo čakáte a nič sa nedeje mesiac, dva i viac? Máte niekoľko možností - uspokojiť sa sama, nájsť si milenca alebo sa zmieriť so situáciou. Azda najťažšou je spáliť mosty a nájsť si nového partnera.

Za nechuťou nemusí byť milenka

Ak vás váš muž istý čas sexuálne odmieta, nemusí to znamenať, že má milenku alebo nie ste pre neho už dosť atraktívna. Môže byť unavený z práce, má zdravotný problém, o ktorom nechce s vami hovoriť alebo jednoducho má od prírody menšiu chuť na sex ako vy.

Tak ako ženy, aj muži prechádzajú menopauzou, vedci ju nazvali andropauza. Nemajú toľko testosterónu ako v mladosti. Ženy vekom sexuálne dozrievajú a vrchol sexuálneho života zažívajú okolo štyridsiatky. Naopak, muži majú svoj najväčší sexuálny zenit už dávno za sebou.

Chuť na sex vás doháňa k šialenstvu

Neuspokojená žena môže byť zlostná, precitlivená a podráždená. A tieto jej stavy sa môžu preniesť do spolužitia. Muž má zase pocit, že ho partnerka núti k sexu a nadobúda dojem, že stráca dominantnú mužskú úlohu.

Odpovede na to, čo sa stane s vaším telom, keď ste dlho bez sexu

Niektoré ženy prestane časom baviť prosíkať o sex a nájdu si milenca. Z podstaty ženskej povahy vyplýva, že sa ľahko zamilujú. Potom sa však musia rozhodnúť, či si zničia doterajší vzťah s mužom, s ktorým si inak skvele rozumeli, risknú nový alebo sa zmieria po celý zvyšok života budú mať menej sexu.

Sex nie je všetko, ale je veľmi dôležitý

Dôležité je, aby ste sa obaja porozprávali o akýchkoľvek problémoch v sexuálnej oblasti. Ak nebude partner ochotný na takýto rozhovor pristúpiť, tak potom je to skutočne na zamyslenie. Žiadny problém totiž nezmizne sám od seba, ale musí sa riešiť. A vtedy je dobré vyhľadať odbornú pomoc, píše doma.nova.cz.


VIAC Z My ženy