01. 08. 2018 11:05 | BRATISLAVA/zg

Ak má váš partner pár kíl navyše, tešte sa. Je lepší v posteli ako ostatní

Muži s vyrysovaným telom vydržia mať sex oveľa menej.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Milkovasa /shutterstock.com

Hovorí sa, že muž s bruškom si vie vychutnať nielen jedlo, ale aj ženu. Ak má váš partner pár kilogramov navyše, máme pre vás dobrú správu. Hoci podľa nej by dietológovia neplesali, vy sa môžete radovať. Muži s kilami navyše sa vraj môžu milovať oveľa dlhšie ako tí, ktorí majú vyrysovanú postavu. Zistili to výskumníci z tureckej univerzity Erciyes v Kayseri počas ročného výskumu na vzorke vyše sto účastníkov.

Zaoberali sa spojitosťou body mass indexu (BMI - ukazovateľ telesnej hmotnosti) a mužskej sexuálnej výkonnosti. Prišli na to, že "väčší muži" boli schopní mať sex v priemer 7,3 minúty, zatiaľ čo štíhli mali šťastie, ak ich vášeň trvala aspoň 108 sekúnd.

V každom mužskom tele je kus ženy

A prečo je to tak? Za všetko vraj môžu ženské hormóny. Muži so „sadlom" mali v organizme vyššiu hladinu ženského pohlavného hormónu estradiolu (pozn. jeden z troch druhov estrogénu). Ten pravdepodobne narušil prirodzený chod mužského tela a trochu pribrzdil nástup orgazmu.

Pri niektorých testovaných mužov platilo pravidlo, že čím menej mužne pôsobilo ich telo, tak dokázali byť lepší milenci. Možno sa svojím partnerkám snažili vykompenzovať svoj telesný "handicap". Podľa magazínu Journal of Sex & Marital Therapy tučnejší muži neprijímajú narážky na to, ako vyzerajú príliš osobne a tragicky. Dokonca sa vyrovnávajú s obezitou oveľa lepšie ako ženy.

Pneumatiky nebránia sexu , dôležitá je poloha

Vášmu partnerovi nevadia jeho pneumatiky, Ale čo vám? Sex si môžete užiť napríklad výberom dobrej polohy. Musí byť pohodlná, nemala by byť fyzicky ani technicky náročná. Preto sa milencom XXL veľkosti odporúča poloh z boku, tzv. "lyžička", ktorá je fyzicky nenáročná, píše bety.cz

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy