31. 08. 2018 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ako získať späť krásne prsia po deťoch? Môže vám pomôcť aj podprsenka

Nemusíte sa báť ani toho, že máte jeden prsník väčší ako druhý.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Lukas Majercik/shutterstock.com

Len bohyne, vytesané do bieleho mramoru, nestarnú. My, obyčajné smrteľníčky, to máme spočítané. Aj napriek tomu, že dnes už vieme s vekom úspešne bojovať. Pomáhajú nám v tom rodové dispozície, zdravý životný štýl, kozmetika, plastickí chirurgovia i pravidelné cvičenie.

Ale priznajme si, že máme v živote etapy, kedy sa do zrkadla radšej nechceme pozrieť. Jednou z nich môže byť stav po pôrode. Traduje sa, že mamička, ktorá nájde u dieťatka prvý prerezaný zub, dostane nové šaty. V modernej reči by sme mohli povedať, že za šesť až deväť mesiacov by sa mali ženy vrátiť k pôvodnej váhe. Podarilo sa vám schudnúť, ale dieťa si na vašom tele vyžiadalo daň napr. v podobe ovisnutých pŕs? A možno máte jedno väčšie ako druhé? Existuje niekoľko riešení, ktoré si môžete prečítať v našom článku.

Muži milujú gule a pologule

Riešení je niekoľko. Ak nechcete poprsie po deťoch riešiť radikálne, teda operáciou, robte to, čo ostatné ženy - kamuflujte. Dôležité je, aby ste v prvom rade začali cvičiť pre spevnenie prsného svalstva. No a potom vám môže pomôcť kvalitná spodná bielizeň, ktorá dokáže aj z ovisnutých pŕs urobiť zvodný dekolt a okrúhly tvár pŕs.

Prečo sú guľaté prsia sexy? V prvom rade je za tým fakt, že vitalita a mladosť sa prezentujú plnosťou a pevnosťou postavy, teda i pŕs. A v neposlednom rade nemôžeme zabúdať aj na historický kontext a vzorce správania, podľa ktorých sa muži riadili a riadia dodnes.

TIP: Nepoznáte veľkosť podprsenky? Podľa tabuľky ju ľahko zistíte 

„Musíme si uvedomiť, že žena má na tele hneď niekoľko harmonizujúcich lokalít - dve pologule vpredu a dve vzadu. I preto má jej oblá silueta pre mužské oko tak lahodný účinok. Muž má rád chvíľkovú agresiu, skutočne ho môže vzrušovať povestná špicatá podprsenka v legendárnom klipe speváčky Madonny. Na druhej strane doma v pokoji má rád obliny, pokoj a harmóniu. Chce jednoducho svoje istoty, gule, pologule," tvrdí Lýdie Malchárková z firmy vyrábajúcej podprsenky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Anetlanda/shutterstock.com
 

V istom veku a hlavne po deťoch už má máloktorá žena plné a guľaté prsia. Ak nie ste modelka, nemusíte byť zúfalá a robiť z toho tragédiu. Stačí si vybrať správnu podprsenku, ktorá vám dodá sebavedomie a budete sa páčiť aj sama sebe.

"Vyberajte si podprsenky s tzv. T- švom. Je to podprsenka, ktorá je zošitá z troch dielov a i z ovisnutých pŕs dokáže urobiť sexy dekolt a krásne guľaté prsia. Tie budú v tope alebo v svetríku vyzerať dobre," radí stylistka Žaneta Ilutanová. Tiež môžete nosiť podprsenky typu push-up, ale ženy po pôrode im veľmi nefandia. Uprednostňujú skôr pohodlie a komfort.

Rozdiel vo veľkosti pŕs sa dá zakryť

Iste si z biológie pamätáte, že pravá a ľavá polovica tela je odlišná. Hlavne pokiaľ ide o veľkosť. U žien sa to môže viditeľne prejaviť práve po pôrode, teda aj veľkosť pravého a ľavého prsníka je iná. Ak máte jeden prsník väčší cca o jednu veľkosť, tak ste priemernou reprezentantkou ženskej populácie.

Aj v tomto prípade máme pre vás riešenie - kúpte si podprsenku s riasenými košíkmi. Stylistka však tvrdí, že ženy túto nerovnosť riešia častejšie podprsenkou typu push-up, ktoré majú vyberateľné vypchávky.

Nosíte správnu veľkosť podprsenky? Malý test to odhalí

Niektoré dámy však nemajú rady vystužené podprsenky a uprednostňujú nevystužené. Ilutanová však upozorňuje, že asymetriu pŕs je v tomto prípade oveľa viac vidieť, píše doma.nova.cz

Ešte jedna dobrá rada na záver. Uvedomte si, že dokonalé krásky sú pre tých mužov, ktorí nemajú žiadnu fantáziu. A hneď sa vám bude lepšie dýchať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy