04. 12. 2018 11:20 | MOSKVA/tvnoviny.sk

Z extrémne chudých dvojičiek sa stali živé mŕtvoly. Povedali im, aby ešte schudli

Váha školáčok klesla na alarmujúce čísla.

Máša a Dáša Ledeneva.
Máša a Dáša Ledeneva. Foto: Instagram/dashenka_ledeneva

Máša a Dáša Ledenevevové, dve krásne dvojičky z Ruska, bojujú o život. Tínedžerky (14) hospitalizovali v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti v Moskve, pretože trpia anorexiou. Váha školáčok klesla na alarmujúce čísla, pretože v modelingovej škole im  povedali, aby schudli.

Modelky sa stali „živými mŕtvolami", ktorým nikto nechcel pomôcť, píše Daily Mail. Na dievčatá upozornila Maria Kokhno, modelka, ktorá sama prekonala anorexiu. Zverejnila zúfalú žiadosť o lekársku pomoc pre dvojičky, ktoré ležali a doslova zomierali doma, keď lekári odmietli zasiahnuť. Predtým sa obe dostali na tri dni do kómy v inej nemocnici. Prepustili ich však domov, aj napriek tomu, že boli choré.

Máša a Dáša Ledeneva.
Máša a Dáša Ledeneva. Foto: Instagram/marynova888
 

V tom čase Dáša vážila 36 kg a jej sestra Máša 40 kg. Už aj tak štíhle dospievajúce modelky mali znížiť svoju váhu tak, aby ich lícne kosti boli viditeľné, povedala Kokhno.

Na jej naliahanie prijali dievčatá do nemocnice v Moskve, ďaleko od ich domova. "Nikto nemal záujem im pomôcť, ich matka šla sem a tam, nemocnice ich odmietali," dodala Kokhno.

"Máša sa môže postaviť, ale Dáša len leží a nedokáže ani zdvihnúť hlavu," opísala zdravotný stav dievčat.

ZDROJ: dashenka_ledeneva

Bola to kritická váha pre každú. Ich rozrušená matka Natalia Ledenevevová povedala: "Dáše povedali, že tvár tela je celkom v poriadku, ale Máša by sa mala zbaviť pár kíl. Dievčatá to poňali vlastným spôsobom."

Ich matka tvrdí, že sa vždy snažili byť vo všetkom dokonalé, takže sa rozhodli byť dokonalé aj tu. Všetko sa to odohralo veľmi rýchlo. "Čokoľvek som urobila, snažila som sa ich presvedčiť, k ničomu to neviedlo," opisuje zúfalá matka.

Úlohou lekárov teraz je zachrániť na kosť vychudnuté dievčatá pred stavom, keď im prestane fungovať srdce.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy