12. 01. 2019 17:21 | PARÍŽ/tvnoviny.sk

Ženu po päťdesiatke nie je možné milovať, známy spisovateľ tvrdením spustil lavínu kritiky

Francúzovi posielajú ostré odkazy najmä ženy rôznych vekových kategórií.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Irma eyewink/shutterstock.com

Známy francúzsky spisovateľ, režisér a televízny moderátor Yann Moix vyvolal svojim rozhovorom doslova rozruch. Povedal v ňom, že považuje za úplne nemožné milovať ženu nad 50 rokov.

Spisovateľ svoj kontroverzný výrok argumentuje tým, že ženy v stredných rokov sú "príliš staré" a ich telo už "nie je nijak mimoriadne." Píše BBC.

"Poviem vám pravdu. V päťdesiatke nie som schopný milovať 50-ročnú ženu. Podľa mňa je príliš stará. Dávam prednosť mladšiemu ženskému telu, to je všetko. Koniec. Telo 25-ročnej ženy je mimoriadne. Telo 50-ročnej ženy už tak mimoriadne nie je," povedal Moix v rozhovore. 

Moix, ktorý bude mať 51 rokov, svojim tvrdením vyvolal mnoho kritických a sarkastických reakcií na sociálnej sieti. Autorovi vo svojich príspevkoch posielajú ostré odkazy najmä ženy všetky vekových kategórií.

Mnohí autora románov obvinili zo sexizmu a kritizovali ho za to, že zamieňa sex s láskou. Francúzska komička Marina Fois ho na sociálnej sieti vysmiala a napísala, že má ešte presne jeden rok a 14 dní na to, aby sa so spisovateľom mohla vyspať a splnila jeho vekové kritériá.

Dalšie ženy, ktoré už päťdesiatku prekročili, naopak spisovateľovi odkázali, že si vydýchli, že z jeho "hľadáčika" vypadli.

Moix si za svojim tvrdením stojí. Vraj nemôže za to, aký ma vkus. 

Moix v roku 1996 získal Goncourtovú cenu za svoj prvý román Jubilations vers le ciel (Jasot k nebi). So súborom poviedok Naissance (Narodenie) sa stal v roku 2013 laureátom Renaudotovej ceny. Jeho film Superstar v roku 2004, vychádzajúci z jeho románu Pódium, zaznamenal veľký komerčný úspech.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy