16. 01. 2019 12:46 | MOSKVA/tvnoviny.sk

Pamätáte si na Mášu a Dášu? Pred mesiacom bojovali o život, takto vyzerajú dnes

Modelky sa stali „živými mŕtvolami", ktorým nikto nechcel pomôcť.

Dáša a Máša už konečne vyzerajú zdravšie.
Dáša a Máša už konečne vyzerajú zdravšie. Foto: Instagram/dashenka_ledeneva

Máša a Dáša Ledenevevové, dve krásne dvojičky z Ruska, pred piatimi týždňami bojovali o život. Tínedžerky (15) hospitalizovali v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti v Moskve, trpeli anorexiou. Váha školáčok klesla na alarmujúce čísla, pretože v modelingovej agentúre im povedali, aby schudli.

Modelky sa stali „živými mŕtvolami", ktorým nikto nechcel pomôcť. Po veľkom trápení a piatich týždňoch strávených v nemocnici, sa už majú lepšie. Konečne vyzerajú zdravšie, dokazujú to najnovšie fotografie zverejnené na Instagrame.

Po viac ako mesiaci liečby, kedy bola z nich len kosť a koža, ich už prepustili z nemocnice. Strávili tam vianočné sviatky aj oslavu 15. narodenín. Poďakovali sa personálu, ale aj žene, ktorá ich záchranila, píše Daily Mail.

ZDROJ: Instagram/dashenka_ledeneva

"Stal sa zázrak - dvojčatá prepustili z nemocnice. Všetci si spomínate na to, v akom vážnom stave boli, keď sme ich priviedli do Moskvy a diagnostikovali im anorexiu. Dnes sme spolu sedeli v reštaurácii s pizzou," napísala Maria Kokhno, modelka, ktorá sama prekonala anorexiu a upozornila na katastrofálny stav tínedžeriek.

Zverejnila zúfalú žiadosť o lekársku pomoc pre dvojičky, ktoré ležali a doslova zomierali doma, keď lekári odmietli zasiahnuť. Predtým sa obe dostali na tri dni do kómy v inej nemocnici. Prepustili ich však domov, aj napriek tomu, že boli choré.

Dáša vážila 36 kg a jej sestra Máša 40 kg

Už aj tak štíhle dospievajúce modelky mali znížiť svoju váhu tak, aby ich lícne kosti boli viac viditeľné, povedala Kokhno. Na jej naliahanie prijali dievčatá do nemocnice v Moskve, ďaleko od ich domova. "Nikto nemal záujem im pomôcť, ich matka šla sem a tam, nemocnice ich odmietali," dodala Kokhno.

"Máša sa môže postaviť, ale Dáša len leží a nedokáže ani zdvihnúť hlavu," opísala vtedy zdravotný stav dievčat.

Máša a Dáša Ledeneva.
Máša a Dáša Ledeneva. Foto: Instagram/marynova888
 

Bola to kritická váha pre každú. Ich rozrušená matka Natalia Ledenevevová povedala: "Dáše povedali, že tvar tela je celkom v poriadku, ale Máša by sa mala zbaviť pár kíl. Dievčatá to poňali vlastným spôsobom."

Ich matka tvrdí, že sa vždy snažili byť vo všetkom dokonalé, takže sa rozhodli byť dokonalé aj tu. Všetko sa to odohralo veľmi rýchlo. "Čokoľvek som urobila, snažila som sa ich presvedčiť, k ničomu to neviedlo," opisuje zúfalá matka.

Úlohou lekárov bolo zachrániť na kosť vychudnuté dievčatá pred stavom, keď im prestane fungovať srdce. Teraz sú obe pripravené na novú, šťastnú a zdravú kapitolu svojho života.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy