18. 01. 2019 12:01 | IDAHO/Robert Ďurkáč

Náhle priberanie pripisovala veku. Napokon jej zistili 20 kilogramový nádor

V jej tele rástol niekoľko desiatok rokov.

Brenda Cridlandová
Brenda Cridlandová Foto: Reprofoto: YouTube/KTVB

Keď Brenda Cridlanová z amerického Idaha postupne čoraz viac priberala, pripisovala to svojmu veku. Až do februára minulého roka mohla jesť všetko bez toho, aby sa zadýchala alebo pociťovala nejaké komplikácie. píše Daily Mail.

Jej narastajúca váha však znepokojovala jej príbuzných, ktorí ju napokon donútili ísť k lekárovi. CT vyšetrenie preukázalo, že má v tele nezhubný nádor. Lekárov však viac šokovali jeho miery - váha takmer 20 kilogramov a dĺžka 35 centimetrov.

Brenda musela podstúpiť 2,5-hodinovú operáciu, počas ktorej sa nádor podarilo vyoperovať. „Môj žalúdok bol ako kameň. Keď som niečo zjedla, mala som pocit nevoľnosti," spomína si.

Nádor podľa výsledkov vyšetrenia spôsoboval, že Brende prúdilo do mozgu menej krvi. Ako tvrdí, ak by nešla k lekárovi, do dvoch týždňov sa to mohlo skončiť fatálne.

Nádor, ktorý jej v tele rástol niekoľko desiatok rokov, vznikol pre to, že jej nezistili endometriózu. Je to ochorenia, ktoré postihujú ženy v plodnom veku. Pri ochorení sa ložiská sliznice maternice nachádzajú buď v iných tkanivách maternice, napríklad vo svalovine alebo mimo dutiny maternice. Prítomné môžu byť vo vajíčkovode, vo vaječníku, alebo v iných orgánoch tela.

Dislokované tkanivo maternice sa zúčastňuje normálnych cyklických zmien maternice, a preto spôsobuje ťažkosti najmä počas menštruácie. Hlavným symptómom endometriózy je bolestivé menštruačné krvácanie.

Zdroj: YouTube/KTVB

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy