21. 01. 2019 06:00 | BRATISLAVA/pt

Ktoré vzťahy vydržia najdlhšie? Výsledkom štúdie sa určite zasmejete

Humor je významným faktorom ovplyvňujúci spoločný život.

Smiech nielen lieči ...
Smiech nielen lieči ... Foto: Shutterstock.com

To, že smiech lieči, je stará známa vec. Ale vedeli ste, že humor výrazne ovplyvňuje aj dĺžku trvania vzťahov? Zdá sa logické, že vzťah, v ktorom sa obaja partneri často spolu smejú a zabávajú sa, môže vydržať dlho. No teraz sú na to konečne aj vedecké dôkazy!

Rozsiahly výskum vykonala Kansaská Univerzita a vedci analyzovali 39 štúdií, do ktorých sa zapojilo viac ako 150-tisíc respondetov. Výsledky ukázali zaujímavý fakt - zmysel jednotlivca pre humor nemá nijaký vplyv na úspešnosť v partnerskom vzťahu a nepredstavuje záruku šťastia v láske.

TIP: Jeden sex za mesiac: Veľa alebo málo?

Teraz by ste si mohli povedať, že si v článku totálne protirečíme, ale to iba preto, že sme spomenuli jednu časť výskumnej štúdie. Projekt sa na problematiku zameral komplexne a z jeho výsledkov jasne vyplýva, že zaručeným receptom na dlhý, spokojný vzťah je to, ak sa partneri na zábave podieľajú spoločne a vzájomne vytvárajú humorné situácie, na ktorých sa zasmejú obaja!

"Hravosť medzi partnermi je dôležitým komponentom, ktorý robí vzťah stabilnejším. Pravidelný vzájomný smiech je dôležitým signálom romantickej príťažlivosti," cituje Daily Mail profesora Jeffreyho Halla.

Vedci odporúčajú aj to, aby si partneri dokázali vystreliť jeden z druhého, čo tiež posiluje vzťah a jeho dĺžku. Zároveň však varujú, že tekýto druh humoru nesmie byť "podpásový" a zákerný. Ten už indikuje závažné problémy vo vzťahu. Na záver teda už len jedna rada - smejte sa spolu a budete dlho šťastní!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy