27. 01. 2019 07:00 | BRATISLAVA/Teleráno, zg

Orgán, ktorý treba chrániť najmä v zime. Aj po sexe

Pomôžu vám aj dva cviky, ktoré vám nezaberú veľa času.

Ambasádorka zdravého životného štýlu Andy Pavlík Timková v Teleráne.
Ambasádorka zdravého životného štýlu Andy Pavlík Timková v Teleráne. Foto: Teleráno

Zima je obdobie, keď si treba zakrývať kríže a posilňovať jeden vnútorný orgán. Sú to obličky, ktoré filtrujú všetky nečistoty v tele. Ako vysvetlila v Teleráne ambasádorka zdravého životného štýlu Andy Pavlík Timková obličky potrebujú teplo.

"Ak máte dlhodobý problém, resp. časté zápaly močového mechúra, mali by ste si fénovať ráno chodidlá. Tam sa totiž nachádza základný bod, ktorý obličkám dodá okamžité teplo. Jednou z rád je, aby ste spali v ponožkách," prezentovala dva príklady ako zahriať obličky.

Telo výborne zahrejú predovšetkým dlho varené vývary napr. z hovädziny so špikovou kosťou.Pomáha ak jedlo okoreníme kurkumou, kari, petržlenom, škoricou alebo zázvorom. Veľmi dôležitý je aj koreň petržlenu.

Nebezpečný hnev, strach aj chlad

Podľa Pavlík Timkovej je dôležité obličky si chrániť pred prechladnutím. Upozornila, že najviac ich ničí strach, hnev, nezriadený spôsob života i veľa sexu.

"Nebezpečné je napr. ochladenie. Je dôležité, aby sa ženy po sexe zakryli. Všetko je otvorené a chlad, ktorý preniká do ženy je veľmi nebezpečný pre zdravie," konštatovala.

No Andy nám ukázala aj dva cviky, ktoré vám nezaberú veľa času a rozprúdia vám krv vo vašom tele. Stačí keď ich po sebe trikrát zopakujete ráno na lačno.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy