26. 01. 2019 07:00 | BRATISLAVA/pt

Desať doplnkov pre mužov, ktoré nikdy nevyjdú z módy!

A vôbec za ne nemusíte vyhadzovať tisíce.

Slnečnými okuliarmi a koženou taškou nič nepokazíte
Slnečnými okuliarmi a koženou taškou nič nepokazíte Foto: Shutterstock.com/g-stockstudio

Nie ste zapálený módny guru a nepodliehate najnovším trendom? Uprednostňujete klasiku a pohodlné oblečenie pred vychytávkami, ktoré občas vyzerajú totálne bizarne? Ale napriek tomu chcete vyzerať štýlovo? Určite sa to dá, stačí si zvoliť vhodné doplnky.

Pripravili sme pre vás zoznam 10 doplnkov pre mužov, ktoré nikdy nevyjdú z módy a nič nimi nepokazíte. Práve naopak, správne zvolený detail niekedy dokáže pravé divy! A nemusíte za ne ani platiť horibilné sumy. Na mužoch vyzerali dobre pred 50 rokmi a rovnako je tomu aj teraz.

Klasické slnečné okuliare

V prvom rade spĺňajú svoju primárnu funkciu - tlmia ostré slnečné svetlo a chránia oči. A v druhom rade v nich muži väčšinou vyzerajú dobre. Treba len zvoliť správny tvar a dizajn, ktorý sa vám hodí k tvári a účesu.

V kurze sú predovšetkým čierne rámy, prípadne obrúčky s korytnačím vzorom. Pri výbere skiel odporúčame hnedé, čierne alebo tmavozelené. Navyše, ak náhodou máte za sebou ťažkú noc, vhodné okuliare vám to pomôžu skryť.

Kožená peňaženka

Aj keď v súčasnosti veľa mužov (samozrejme, aj žien) dáva prednosť bezhotovostnej platbe, napríklad prostredníctvom mobilného telefónu s NFC, peňaženka určite z módy nevyjde. A zopár bankoviek a mincí po ruke sa určite zíde. Dobrá kožená peňaženka môže plniť svoj účel roky a preto v tomto prípade neodporúčame šetriť na kvalite. Vhodné sú tmavé farby, pretože sú menej náchylné na zachytávanie nečistôt.

Nerezové hodinky

Zlaté hodinky sú príliš opulentné a navyše drahé. No hodinky z nehrdzavejúcej ocele sú štýlovým doplnkom už niekoľko generácií. A predpokladáme, že ešte aj dlho budú. Materiál, ktorého pôvod siaha k výrobe strelných zbraní, je veľmi odolný a navyše pekný. Takéto hodinky si pokojne môže dať k obleku s kravatou či k obyčajnému tričku. A určite si ich každý všimne, keď sa vás opýta, koľko je hodín.

Kožený opasok

Dobrý opasok neslúži iba na to, aby vám nespadli nohavice. je zároveň aj štýlovým doplnkom už niekoľko storočí. Vhodne zvolený opasok dokáže decentne oddeliť hornú a dolnú časť tela a zvýrazniť pás. Každý muž by mal mať vo svojom šatníku minimálne dva koženné opasky - jeden čiernej a druhý hnedej farby. Spony by mali mať klasické tvary (odporúčame obdĺžnik) v metalických tónoch.

Biela vreckovka

Kedysi neoddeliteľná súčasť pánskeho obleku či smokingu síce načas zmizla z radaru, ale nikdy sa nevytratila úplne. Momentálne biele štvorcové vreckovky prežívajú renesanciu, možno aj vďaka najnovším filmom o Jamesovi Bondovi. Ak si dáte na seba oblek, nezabudnite na vreckovku. Nemusí vám nutne trčať z vrecka na hrudi, ale je dobré ju mať pri sebe. Vreckovka môže mať aj jemný lem (ladiaci s oblekom), prípadne monogram.

Kožená cestovná taška

Ak sa chystáte na pár dní odcestovať, ale nepotrebuje so sebou vláčiť objemný kufor, cestovnou koženou taškou nič nepokazíte a navyše budete šik. Pokiaľ sa nechystáte na turistiku, neberte si batoh či športovú tašku, radšej zvoľte takúto typ batožiny. Vhodnou farbou je opäť čierna alebo hnedá.

Strieborné manžetové gombíky

Ak patríte k mužom, ktorí raz- či dvakrát za rok absolvujú nejakú slávnostnú akciu, odporúčame vám investovať do strieborných manžetových gombíkov. Také dva či tri páry vám vydržia celý život a finančne vás určite nezruinujú. Sú vhodné pre všetky typy košieľ a na každú príležitosť, či už máte ísť na ples alebo svadbu. Navyše sa nebijú s ostatnými doplnkami (napríklad nerezovými hodinkami).

Bejzbalová čiapka

Čo viac symbolizuje ležérny mužský štýl ako bejzbalová čiapka? Samozrejme, nemyslíme tie nadrozmerné s rovnými šiltami, zlatými či striebornými doplnkami a čudesnými nápismi. Klasika je proste klasika a tieto čiapky sú stále mimoriadne obľúbené. Odporúčame dať prednosť skôr neutrálnym farbám (čierna, sivá, tmavomodrá, béžová) a s čo najmenším logom.

Šál s tartanovým vzorom

Vhodne zvolený šál môže byť perfektným doplnkom ku každej forme oblečenia, či už si oblečiete sako, vetrovku alebo kabát. Medzi vzormi je stále mimoriadne obľúbený škótsky tartan. Kontrast viacerých farieb dokáže oživiť váš vzhľad a na výber máte množstvo kombinácií, takže každý muž si môže nájsť tú svoju.

Kožené rukavice

Najelegantnejšia a pritom nie príliš okázalá ochrana rúk by mala byť súčasťou šatníka každého muža. Koženné rukavica vás nielen zahrejú (najlepšie ak majú kašmírovú alebo vlnenú vložku), navyše ich môžete nosiť takmer ku všetkému. A pokojne sa v nich môžete aj guľovať. Pravda, ak je vonku sneh.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy