25. 01. 2019 09:59 | BRATISLAVA/BUX

Vyberte si najobľúbenejšieho autora severského krimi

Stačí si vybrať z desiatok mien, ktoré sú zoradené v abecednom poradí

Hlasovanie o autoroch.
Hlasovanie o autoroch. Foto: BUX

Jo Nesbø? Alebo Stieg Larsson, Lars Kepler, či Camilla Läckbergová?
Kto z nich je na Slovensku najobľúbenejším autorom severských detektívok?
Ak máte svojho favorita aj vy, môžete zahlasovať vo veľkej ankete o TOP autora severskej krimi, ktorú pripravil portál SeverskéKrimi.sk.
Hlasovaním sa zároveň dostanete do hry o fantastický zájazd Metropoly Škandinávie od BUBO a ďalších 99 cien.

Hlasujte za TOP autora severského krimi.

Kto je najobľúbenejší severský autor na Slovensku?
To sa ukáže začiatkom marca - dovtedy trvá hlasovanie v ankete.
Jej partnermi sú najväčšie slovenské vydavateľstvá - Ikar, Slovart, Albatros Media, ale aj Premedia, či Slovenský spisovateľ.  Anketu podporujú aj najväčšie internetové kníhkupectvá Martinus, Panta Rhei, Bux a Gorila.

Stačí si vybrať z desiatok mien, ktoré sú zoradené v abecednom poradí a ZAHLASOVAŤ za minimálne jedného, maximálne troch obľúbených severských autorov.

O čo sa hrá v ankete?

Hlavnou cenou v ankete je úžasný 8-dňový zájazd Metropoly Škandinávie s BUBO. Navštívite 5 najkrajších miest na jednej ceste - z dánskej Kodane, cez švédske Malmö a Štokholm, fínske Helsinki, estónsky Tallinn až do lotyšskej Rigy. Garantom zájazdu je svetobežník Jozef Zelizňák, vynikajúci prekladateľ severských autorov ako Jo Nesbo, Stieg Larsson, či Karl Ove Knausgard.

Ďalšou cenou je zasa osobné stretnutie s Larsom Keplerom, ktorý príde na Slovensko v rámci veľkej akcie Knižný kompas. Pseudonym Lars Kepler tvoria manželia Alexander a Alexandra Ahndorilovci a na konte majú mimoriadne úspešnú sériu s kriminálnym inšpektorom Joonom Linnom (Hypnotizér, Svedkyňa ohňa, Lovci králikov, Zmluva podľa Paganiniho, či najnovšie knihy Lazár, ktorá vyjde koncom marca 2019).

Hlasujte za TOP autora severského krimi.

Obľúbení severskí autori

Je neuveriteľné, že už roky sa severské krimi drží na top pozíciách najpredávanejších kníh, ale aj najobľúbenejších. Záujem o severské krimi odštartoval bezpochyby celosvetový úspech Stiega Larssona a jeho trilógie Millennium. Faktom však je, že „larssonmánia" bola skôr iba akýmsi spúšťacím mechanizmom. Už predtým tu totiž bolo mnoho vynikajúcich autorov.

A pre fanúšikov spomínaného Larssona - či skôr fanúšikov hackerky Lisbeth Salanderovej a novinára Mikaela Blomkvista - je dobré, že ich príbeh pokračuje. Z pera Davida Lagercrantza už vyšli dve ďalšie knihy a tento rok pribudne tretia, celkovo teda šiesty príbeh Lisbeth a Mikaela.

Milan Buno, literárny publicista

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy