07. 03. 2019 11:08 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Muž, ktorý roky prechádzal premenou, porodil syna

Porozprával o tom, čo prežíval počas tehotenstva.

Wyle Simpson so synom Rowanom.
Wyle Simpson so synom Rowanom. Foto: Profimedia.sk

Wyley Simpsonová (28) z Texasu prechádzala posledných sedem rokov zmenou pohlavia a brala mužské hormóny. Po tom, čo podstúpil hormonálnu liečbu, tak sa mu podarilo s jeho snúbencom otehotnieť. Wyley sa aj napriek náročnému obdobiu tehotenstva, ktoré sprevádzali denné urážky okolia, stal otcom zdravého syna Rowana.

Teraz opísal, čím všetkým si počas tohto obdobia musel prejsť. A nebolo to podľa neho ľahké. Narodenie potomka síce stálo za to, ale už by si to nezopakoval, píše Daily Mail.

Wyle Simpson
Wyle Simpson Foto: Profimedia.sk
 

Wyley má stále vagínu a ženské reprodukčné orgány. Pred šiestimi mesiacmi porodil cisárskym rezom. "Nie je to každý deň, kedy niekto vidí tehotného muža, ktorý kráča po ceste, takže som dostal spravodlivé množstvo urážok," hovorí o období, kedy už na ňom bolo vidieť, že je tehotný.

"Bolo mi povedané, že nikdy nebudem mužom, muži nenosia deti a všetci ma nazývali „to".


Wyley, ktorému už operačne odstránili ženské prsníky, čo znamená, že nemôže dojčiť, chce v budúcnosti podstúpiť úplný prechod, aby z neho bol muž. "Bol to skvelý pocit, že môžem nosiť Rowana, cítiť ho kopať a chodiť na detské prehliadky, ale pre mňa ako človeka to nie je niečo, čo si chcem zopakovať," povedal Wyley.

"Ale som rád, že som si prešiel niečím tak úžasným a prirodzeným, ako porodiť svoje vlastné dieťa, je to určite niečo, čo robí moje a Rowanove putá oveľa bližšie. Rowan je úžasný, tá fyzická a duševná bolesť stála za to," dodal Wyle.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy