08. 03. 2019 11:19 | TIMARU/tvnoviny.sk

Vyberte si dve deti, ktoré prežijú, nútili matku lekári. Ona ich však ignorovala

"Je to zázrak," hovoria hrdí rodičia piatich detí.

Dvadsaťsedemročná Kendall MacDonaldová dlho nemohla otehotnieť.
Dvadsaťsedemročná Kendall MacDonaldová dlho nemohla otehotnieť. Foto: Facebook/Kendall MacDonaldová

Kendall MacDonaldová (27) dlho nemohla otehotnieť. Následne sa jej to s partnerom podarilo, a to niekoľkonásobne. Radosť však vystriedal šok. "Vyberte si len dve zo štyroch svojich detí, ohrozujú vaše zdravie," vypočula si od lekárov mladá mamička. Neposlúchla, teraz má štyri krásne bábätká.

Mladá žena z Nového Zélandu mala problémy s plodnosťou. S manželom Joshom mali jedno dieťa, trojročného Brooklyna, a obaja si veľmi priali zaobstarať synčekovi súrodenca. Keďže Kendall trpí syndrómom polycystických vaječníkov, ktorý často vedie k neplodnosti, a endometriózou, čo je veľmi nepríjemné gynekologické ochorenie, otehotnieť druhýkrát pre ňu bolo veľmi komplikované, píše Daily Mail.

Po rokoch márnych pokusov už pár skoro vzdal všetky nádeje. Nakoniec sa im však podarilo to, čo rozhodne neočakávali ani lekári. Kendall otehotnela s dvojčatami. A to dokonca na dvakrát. Kvôli ochoreniu mala veľmi nepravidelnú ovuláciu, a tak brala lieky, ktoré však spôsobili, že sa počas jedného cyklu uvoľnilo viac vajíčok.

ZDROJ: Facebook/Kendall MacDonald

Keď sa na tehotenskom teste objavili dve čiarky, pár bol šťastím bez seba. Nasledoval však šok. "Lekár v mojej maternici objavil najskôr druhé bijúce srdce, potom tretie, štvrté ... Nemohla som tomu uveriť," spomína Kendall.

Lenže radosť následne vystriedali obrovské obavy. V dvanástom týždni tehotenstva lekári mamičku informovali, že je veľká šanca, že prežije iba jeden pár dvojičiek. "Lekári mi navyše povedali, že tehotenstvo ohrozuje moje zdravie. Odporučili mi, nech rozhodnem, ktoré z dvojčiat nechám prežiť a podstúpim potrat," rozpráva.

"Nemôžem ani popísať, aké to je, keď sa vo vás pohybuje šestnásť končatín," napísala vtedy ešte tehotná Kendall vo svojom príspevku na facebooku. Ale pár to nechcel vzdať. Zmenili lekára a nová gynekologička im povedala, že ak si želá donosiť všetky štyri deti, urobí všetko preto, aby sa to podarilo. Mamička tak nastúpila na pozorovanie do nemocnice. "Bolo mi povedané, že bábätká sa musia donosiť aspoň do 28. týždňa tehotenstva, aby mala šancu na prežitie," hovorí Kendall.

Keď sa prehupol onen týždeň, podstúpila Kendall cisársky rez. Každé zo štyroch malých bábätiek vážilo len niečo málo cez jedno kilo. Novorodeniatka boli napojené na dýchacie trubice a umiestnené do inkubátorov, kde si pobudli 12 týždňov. Následne si ich šťastní rodičia odniesli domov. "Je to zázrak," hovoria hrdí rodičia piatich detí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy