15. 04. 2019 10:00 | BRATISLAVA/PR článok

Zabudnite na nudné a dlhé žehlenie

Viete, ktorá domáca činnosť patrí medzi najmenej obľúbené? A to nielen u žien, ale aj u mužov a pritom nik z nás sa jej aspoň raz za život nevyhol.

Žehlenie však nemusí byť strašiakom. Stačí zmeniť len pár maličkostí a môže sa z neho spraviť pohodová víkendová činnosť.
Žehlenie však nemusí byť strašiakom. Stačí zmeniť len pár maličkostí a môže sa z neho spraviť pohodová víkendová činnosť. Foto: 123rf

Pri tejto činnosti si každý trochu ponadáva a povie, že si radšej kúpi oblečenie z nekrčivého materiálu alebo to nechá tak, lebo je to zbytočné. Áno, ak ste mali na mysli žehlenie, nemýlili ste sa. Žehlenie podľa realizovaného prieskumu spoločnosti P&G vedie rebríček neobľúbenosti domácich prác.

Žehlenie však nemusí byť strašiakom. Stačí zmeniť len pár maličkostí a môže sa z neho spraviť pohodová víkendová činnosť.

Ako na to?

Ako prvé si stačí pustiť dobrý film alebo počúvať obľúbenú audioknihu či si nahlas pospevovať obľúbenú pesničku. Navyše s modernými naparovacím žehličkám Ultimate Pure od Tefal sa nemusíte báť, že pri pozeraní televízora by ste si spálili svoj obľúbenú hodvábnu blúzku alebo manželovu košeľu. Ak ju necháte položenú na žehliacej ploche viac ako 30 sekúnd automaticky sa vypne. Platí aj pri položení do vertikálnej polohy, kedy sa vypne po ôsmych minútach.

Žehliť stačí iba jednu stranu

Každý z nás si pamätá, že je potrebné žehliť oblečenie, obliečky ale aj utierky z oboch strán. Opak je však pravdou. Moderné oblečenie nie je vôbec nutné žehliť z každej strany a niekoľkokrát. Ak oblečenie či obliečky vyzerajú dobre po prvom prežehlení tak nepokračujte. Môžete tak oblečeniu len viac uškodiť. Niektoré moderné látky pri vysokých teplotách stratia svoju vlastnosť, farby sýtosť a obľúbené módne kúsky vyzerajú ako z predchádzajúcich sezón. Naparovacia žehlička Tefal Ultimate Pure s výkonom až 60 g/min a intenzívnym parným rázom 260g/min dokáže ľahko rozžehliť všetky záhyby aj tie najodolnejšie z hrubých tkanín.

Para pomáha vždy!

Ak sa stane, že rýchlo potrebujete vyžehliť obľúbenú košeľu, blúzku či sukňu tak neváhajte použiť naparovacie systémy. Tefal s využitím Automatic Steam si na základe nastavenej teploty žehličky podľa typu tkaniny zvolí potrebné množstvo pary. Navyše s technológiou Durilium AirGlide zabezpečí lepšiu klznosť a rozptyl pary a tým lepšie a účinné žehlenie.

Využitím Automatic Steam si na základe nastavenej teploty žehličky podľa typu tkaniny zvolí potrebné množstvo pary.
Využitím Automatic Steam si na základe nastavenej teploty žehličky podľa typu tkaniny zvolí potrebné množstvo pary. Foto: tefal
 

Dajte zbohom škvrňám od vodného kameňa

Naparovacia žehlička Tefal Ultimate Pure s unikátnym systémom Micro Calc Filter zabraňuje vytváraniu škvŕň na oblečení spôsobených vodným kameňom. Na druhej strane funkcia Anti-drip bráni odkvapkávaniu vody počas žehlenia. Využitá para počas žehlenia prechádza úplne novým systémom filtrovania mikročastíc vodného kameňa, ktorý ho nielen odstraňuje, ale zároveň zabraňuje vzniku usadenín alebo škvŕň. Vďaka inovatívnemu filtru sa k bielizni dostane len čistá para.

Kvalitné spotrebiče a ich široká škála od svetových značiek a produktov zaručujúcim zákazníkom kvalitu a spoľahlivosť produktov, najmodernejší dizajn nájdete na eshope www.domoss.sk. Slovenský eshop fungujúci od roku 2007 s poradenstvom špecialistov, ktorí radi pomôžu vybrať v oblasti bielej, čiernej techniky, TV, audio, malých domácich spotrebičov a v oblasti smart domácnosti. V ponuke nájdete bicykle, e-biky ale aj e-kolobežky a potrebné príslušenstvo pre hobby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy