27. 03. 2019 10:06 | MAINE/tvnoviny.sk

Tomu sa hovorí babyboom! Deväť sestričiek z jednej nemocnice čaká bábätká

Deti by sa mali narodiť v rozpätí apríla a júla.

Babyboom v nemocnici v Maine Medical Center.
Babyboom v nemocnici v Maine Medical Center. Foto: Facebook/Maine Medical Center

Tomu sa hovorí babyboom! Hneď deväť zdravotných sestričiek z jednej nemocnice čaká bábätká. Navyše pracujú na pôrodnom oddelení. Ženy z kliniky v Maine v Spojených štátoch majú porodiť v rozpätí štyroch mesiacov. Všetky si pochvaľujú obrovskú podporu, ktorú od ostatných nastávajúcich matiek v práci navzájom dostávajú.

Americká klinika Maine Medical Center správu oznámila fotkou nastávajúcich mamičiek na facebooku, informuje Daily Mail.

Na snímke bolo ale len osem z deviatich tehotných zdravotných sestier. Všetky v rukách držia farebné papiere podľa toho, či čakajú dievčatko, alebo chlapčeka, s termínom pôrodu. Dva listy sú žlté a jeden zelený - pohlavie bábätka tak zatiaľ nie je známe.

ZDROJ: Facebook/Maine Medical Center

Deti by sa mali narodiť v rozpätí apríla a júla. Sestričky sa navzájom vo svojich tehotenstvách podporujú a chcú byť tiež pri jednotlivých pôrodoch, ak to bude možné. "Zakaždým, keď ďalšia z nás prišla a povedala "čakáme bábo", bola to o niečo radostnejšia správa," opísala sestra Erin.

Ženy si pochvaľujú predovšetkým to, že majú s kým hovoriť o tehotenských a mamičkovských témach. "Je skvelé prísť do práce a vidieť ďalšie kolegyne, ako im rastie bruško a preberať zážitky, ktoré máme všetky spoločné," doplnila ďalšia sestrička Amanda.

Nastávajúcim mamičkám vraj nikto z blízkych neveril, kým sa o ich príbehu nedozvedeli médiá a klinika na facebooku neumiestnila ich fotku. Nemocnica je vraj na odchod zamestnankýň na materskú pripravená.

Kolegyne sa navyše tešia na to, že budú mať s kým hovoriť o výchove detí a plánujú, že sa budú ich deti kamarátiť a mať sa vždy s kým hrať. "Je proste skvelé mať to s kým prebrať. A tiež odpovedať na otázky, pretože som tak trochu expert," uzavrela Rachel, ktorá čaká už štvrtého potomka.

S podobne netradičným „problémom" sa musela vyrovnať aj nemocnica v americkom meste Mesa. Tu naraz otehotnelo až 16 sestričiek z jednotky intenzívnej starostlivosti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy