10. 05. 2019 06:00 | IRÁN/tvnoviny.sk

Roky si o nej mysleli, že má nákazlivú chorobu. Ľudia nechceli, aby vychádzala z domu

Ellahe 37 rokov trpela, teraz sa snáď jej život zmení.

Ellahe Haghani zatiaľ podstúpila 20 operácií.
Ellahe Haghani zatiaľ podstúpila 20 operácií. Foto: Profimedia.sk

Operácie, ktoré jej zmenili život. S Ellahe Haghaniovou sa život vôbec nemaznal. Narodila sa s obrovským materským znamienkom na tvári. Ľudia, ktorí ju nepoznali, si mysleli, že sa stala obeťou útoku kyselinou alebo že má nákazlivú chorobu.

Ellahe však trpí syndrómom Sturge-Weber, ktorý spôsobuje abnormálne krvné cievy v koži, dokonca oslepla na pravé oko. Lekári v Iráne ju odmietli operovať, mali strach z toho, že jediné poškriabnutie na lézii by mohlo spôsobiť až krvácanie, ktoré by mohlo byť smrteľné, píše Daily Mail.

S Ellahe Haghani sa život vôbec nemaznal.
S Ellahe Haghani sa život vôbec nemaznal. Foto: Profimedia.sk
 

„Moja rodina všade hľadala spôsob, ako ma vyliečiť, ale nič nebolo k dispozícii, všetci lekári povedali, že lézie nemožno liečiť chirurgicky alebo lekársky," povedala.

Žena 37 rokov trpela a musela odpovedať na útočné ataky, že by radšej ani nemala vychádzať z domu. „Keď som mala 26 rokov znamienko bolo také veľké a znetvorené, že som sa bála," povedala Ellahe.

Už nebola schopná ani ona sama tolerovať svoj vzhľad. Zachránil ju však chirurg, ktorý sa špecializuje na operácie tváre. Veril, že by jej dokázal pomôcť. Presťahovala sa do New Yorku a podstúpila už v poradí dvadsiatu operáciu. Hoci sú vady na nose aj čele zatiaľ viditeľné, stále verí, že sa usadí a raz si založí rodinu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy