04. 06. 2019 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ako sa vrátiť k sexu po dlhšej pauze alebo v neskoršom veku?

Nepodceňujte vaše "druhé prvýkrát", ktoré vám pomôže nájsť cestu späť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ Photographee.eu

O sexe päťdesiatničiek či šesťdesiatnikov sa často mlčí, hoci aj v neskoršom veku majú právo na kvalitný sexuálny život. Hovorí sa, že so sexom je to ako s bicyklovaním - keď sa to raz naučíte, nikdy v živote to nezabudnete. A určite to platí aj pri tejto vekovej kategórii, ale treba prekonať pár prekážok.

Čo máte robiť, keď ste už dlho sama a zrazu sa vo vašom okolí objavil muž, ktorý by stál za to? Rozhodne by ste nemali stresovať, že už vám dávno nie je "násť" ani "sať". Týchto pár rád vám pomôže, ako sa vrátiť tam, kde ste pred nejakým časom skončili a vráti vám sebavedomie v tejto oblasti. Zhrnul ich portál krasna.cz.

Stavte na skúsenosti

Možno si pomyslíte, že na telo vo vašom veku nie je zvedavý žiadny muž. Nie je to pravda. Možno ste s pribúdajúcimi rokmi stratili bezchybné krivky, ale nezabúdajte na nadobudnuté skúsenosti. Veď vďaka nim by sa vám v posteli žiadna dvadsiatnička nevyrovnala. A hlavne, viete, čo máte rady a sex si tak dokážete užiť oveľa viac, ako pred niekoľkými desiatkami rokov.

Aj muži sa boja starnutia

Ak si pripadáte na nejakú divokú noc staré, vaše prsia sú podľa vás veľmi ovisnuté a máte brucho, pamätajte si, že aj muži majú v staršom veku strach zo sexu. Boja sa, že im to nepôjde alebo nedokážu ženu uspokojiť.

Ak chcete, aby všetko klaplo, pre nový začiatok vytvorte príjemnú atmosféru, napr. v prítmí, kde sa budete cítiť lepšie. A nebojte sa hovoriť nahlas o obavách. Oboch vás to upokojí.

Nepodceňujte vaše "druhé prvýkrát"

Majte na zreteli, že sex po dlhšej dobe je niečo ako "prvýkrát". Môžete preto čakať vlnu vášne a vaše telo sa nebude môcť partnerovho tela nabažiť. Možno nebudete mať ani jeden z vás dosť síl na niekoľko "čísel" po sebe, ale výhodou je, že si to užijete na sto percent. A hlavne, nebude to žiadna puberiacka "rýchlovka".

TIP: Aj starí ľudia mávajú sex. Podľa výskumu ich robí múdrejšími

S vekom telo stráca ohybnosť a hoci ste pred rokmi nemali problém robiť pri milovaní nejaké ťažké akrobatické prvky, teraz to tak nebude. Nebojte sa preto pokojného a ​​pomalého sexu v dôvernej pozícii, ktorá bude pre oboch príjemná.

Prekonajte strach

Ak ste pred vašou novou známosťou žili niekoľko rokov s niekým iným, buďte pripravená na to, že bude v sexe nový partner iný ako ten minulý. Zahoďte pre to všetky očakávania a nechajte sa prekvapiť. A hlavne, po milovaní neporovnávajte sex s predchádzajúcim. Veď telo, ako aj sexuálny život, sa vyvíjajú a netreba sa v tom veľmi piplať.

Pomocníci sú dôležití

S vekom niektoré telesné funkcie nepracujú ako v mladosti.  Aby vás sex s novým partnerom celkom neprekvapil, jednoducho si pomôžte pomocníkmi z obchodu pre dospelých. Na strane druhej tiež nevyčítajte partnerovi, keď si vezme nejakú tabletku na podporu erekcie.

Ak ste nedosiahli vrchol, nič sa nedeje

Pred rokmi ste nemali problém s niekoľkými orgazmami po sebe, ale teraz sa bojíte, že to vo vašom veku nepôjde? Je to omyl! Aj keby sa to na prvýkrát nepodarilo, tak si uvedomte, že ste boli nervózni a skúste to znova.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ Photographee.eu
 

S vekom sa vyvíjajú aj podnety, ktoré vás vzrušujú a aj s telom treba manipulovať trochu inak. Nemôžete sa teda spoliehať na to, že na vás dnes budeplatiť to isté, čo fungovalo voľakedy. Zamerajte sa na objavenie toho, čo by sa vám teraz mohlo páčiť v posteli, píše portal krasna.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy