26. 06. 2019 10:30 | PHOENIX/Robert Ďurkáč

Žena na polhodinu upadla do klinickej smrti: Po prebudení napísala mrazivý odkaz

Na ceste do nemocnice ju lekári oživovali ešte šesťkrát.

Odkaz Tiny.
Odkaz Tiny. Foto: Facebook/Tina Hines

Šokujúci prípad rozvíril americké sociálne siete. Postarala sa o to Tima Hinesová z Phoenixu. Píše cbn.com .

Žena vo februári minulého roka utrpela počas príprav na výlet s manželom Brianom srdcovú zástavu. Kým dorazili záchranári, manžel jej dal resuscitáciu.

Na ceste do nemocnice ju lekári oživovali ešte šesťkrát, napokon aj tak na 27 minút upadla do klinickej smrti.

Stal sa však zázrak - žena sa z tohto stavu prebudila. Hoci komunikovala len dotykom, žiadala, aby jej dali do ruky pero a papier.

Sotva čitateľným rukopisom napísala mrazivý odkaz - „je to skutočné". Keď sa jej spýtali, čo tým myslím, kývala hlavou dohora.


Zdroj: Facebook/Tina Hines

"Bolo to ozajstné, farby boli veľmi živé," povedala Tina. Uviedla, že videla postavu, podľa nej Ježiša, ako stojí pri žiarivej zlatistej bráne. Neobvyklú skúsenosť sa rozhodla zvečniť na svojom tele tetovaním.

Tinina takmer smrteľná skúsenosť nie je až taká vzácna. Hoci si väčšina ľudí počas klinickej smrti vôbec nič nepamätá, desať až 20 percent z nich si predsa len dokáže útržkovito zapamätať nejaké vizuálne alebo zmyslové momenty.

Tento stav sa snažia dlhé roky preskúmať vedci. V roku 2013 uskutočnili pracovníci z michiganskej univerzity pokus na potkanoch. Zistili, že mozgová aktivita pred smrťou oproti klasickému vedomiu a bdeniu podstatne stúpne.

Deviatim krysám asi pol minúty po tom, čo ich srdce dotĺklo, zmerali prudké zvýšenie vysokofrekvenčných mozgových vĺn.

Jason Braithwaite z birminghamskej univerzity si myslí, že náhly nárast mozgovej aktivity môžu vyvolať práve najrôznejšie vízie a farby, rovnako ako emócie a pocity.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy