05. 07. 2019 06:00 | markiza.sk

Chcete ísť na dovolenku a bojíte sa letieť? Odborník radí, ako to hravo zvládnete

A ako si pomôcť vo chvíli, keď vás chytá úzkosť a ako jej preventívne predísť?

Chcete ísť na dovolenku a bojíte sa letieť? Odborník radí, ako to hravo zvládnete
Chcete ísť na dovolenku a bojíte sa letieť? Odborník radí, ako to hravo zvládnete Foto: shutterstock.com/ Parilov

Spoznajte svoju myseľ. Prinášame vám špeciál s pánom doktorom Robertom Krausem, ktorého už určite dobre poznáte aj z relácie Teleráno. Práve on sa vám pokúsi rozšíriť obzory či pomôcť prostredníctvom videí venovaných rozličným témam.

Prvou je strach, úzkosť a fóbia. Aké sú medzi nimi rozdiely? A ako si pomôcť vo chvíli, keď vás chytá úzkosť a ako jej preventívne predísť?

Sledujte video:

 

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťatne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy