08. 07. 2019 11:52 | BRATISLAVA/Teleráno, zg

Čo si obliecť na cestu, ak idete na dovolenku lietadlom? Platí dôležité pravidlo

Na cestovanie v krátkych nohaviciach alebo v sukni zabudnite.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Yuganov Konstantin/shutterstock.com

Určite to poznáte. Celý rok sa tešíte na dovolenku, konečne nastal jej čas a už aj kufor máte zbalený. No večer pred cestou vás zožiera jedna myšlienka - ako sa obliecť do lietadla, aby som s rodinou cestovala pohodlne a nebola mi zima?

Módna redaktorka a stylistka Lenka Škodová v Teleráne prezradila pár tipov na oblečenie nielen pre ženy, ale aj ich polovičky a ratolesti. Za základ považuje vrstvenie oblečenia, pretože len takto vieme telo prispôsobil zmenám teplôt, vrátane klimatizácie.

Dámy by si ako základnú vrstvu mohli dať krátke tričko s krátkym rukávom resp. tielko. Odporúča bavlnené veci, ktoré nám doprajú komfort. Druhým dobrý materiálom je lyocell, čo je príjemné viskózové vlákno, z ktorého sú urobené napr. nohavice. Ďalšia vrstva by mohla byť bunda s dlhým rukávom, ktorú potom využijeme aj na dovolenke. "A nesmieme zabúdať ani na ochranu krku, na ktorý vám môže v klimatizovanom prostredí fúkať. Najideálnejšie sú šatky, ktorými si môžeme zakryť neskôr aj nohy, ak predsa len cestujeme v šortkách," vysvetlila Škodová.

Podľa jej rád by si páni mali na cestu lietadlom obliecť ľahké tričko, denimovú košeľu a dlhé, pohodlné, ľanové nohavice. "Rozhodne by nemali cestovať v kraťasoch," tvrdí.

Chlapcom pokojne môžete obliecť tepláky, ktoré im dodajú pohodlie a ochránia ich. "Stavila by som na také, ktoré trošku pripomínajú nohavice a pôsobia elegantnejšie. A synom pokojne im môžete obliecť rovnakú košeľu, ako má otec, aby spolu ladili. Dievčatá si môžu dať rifle. Nezabúdajte, že aj pri deťom platí zásada vrstvenia," dodala odborníčka.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy