09. 07. 2019 06:00 | FLORIDA/tvnoviny.sk

Jessica schudla vyše 70 kíl, ale potom sa jej negatívne zmenil život

Ochorenie zistila úplnou náhodou.

Jessica Beniquezová pred schudnutím.
Jessica Beniquezová pred schudnutím. Foto: Profimedia.sk
Jessica Beniquezová pred schudnutím.
Jessica Beniquezová ukazuje na rifliach, koľko sa jej podarilo schudnúť.
Jessica Beniquezová pred schudnutím.

Iba 21-ročná Jessica Beniquezová vážila vo svojom veku neuveriteľných 145 kilogramov. Až vďaka striktnej diéte a potrebnej motivácii sa jej podarilo ustáliť váhu na 70 kilogramoch. Dnes je z nej úplne iný človek, ale jej príbeh má aj druhú, negatívnu stránku mince.

Mladá žena z Floridy mala nadváhu po celý život. Nato, aby schudla, sa musela zbaviť zlých návykov. Každý deň sa stravovala v rýchlom občerstvení a nejedla nič iné iba cestoviny, kuracie nugetky a hranolčeky. Zeleniny sa vôbec nedotkla. Na strednej škole síce občas robila nejaký šport, ale mala sedavý spôsob života.

Jessica Beniquezová ukazuje na rifliach, koľko sa jej podarilo schudnúť.
Jessica Beniquezová ukazuje na rifliach, koľko sa jej podarilo schudnúť. Foto: Profimedia.sk
 

Keď začala pracovať, Jessicin život sa stal stereotypný. Spočíval iba v chodení do práce, jedení a sledovaní seriálov v telke. Jedného dňa jej však došlo, že takto to nemôže ísť ďalej a v duchu sa pýtala: Čo to robím? Rozhodla sa preto pre radikálny krok - začala chudnúť. Jedným z dôvodov bolo, že jej zistili vysoký krvný tlak.

Stravu zmenila tak, že si sama urobila svoju diétu, ktorá bola veľmi striktná. Do tela dostala iba 1 200 až 1 500 kalórií denne. Po novom zaradila do jedálnička aj mäso, mrkvu, humus, jogurt, tvaroh a šaláty. Časom začala piť proteínové nápoje a dopriala si aj ovocné raňajky v podobe ovsených vločiek či ľanových semiačok.

Jessica Beniquezová pred a po schudnutí.
Jessica Beniquezová pred a po schudnutí. Foto: koláž TVNOVINY.SK/profimedia.sk
 

Začala sa pravidelne venovať chôdzi, hlavne večer, a navštívila aj posilňovňu. Našla si trénera, no neskôr cvičila podľa videí na internete. Podarilo sa jej schudnúť na 77 kilogramov a dala si odstrániť takmer dva a pol kilogramu prebytočnej kože.

Keď sa takto pred rokom zotavovala po operácii, našla si na lymfatickej uzline v podpazuší hrčku. Najskôr si myslela, že je to hrčka z námahy v posilňovni. Nebola to pravda. Diagnostikovali jej Hodgkinovu chorobu, ktorú mal aj jej otec. Tento ojedinelý druh rakoviny jej zasiahol aj slezinu a kosti. Momentálne je v štvrtej fáze ochorenia a chodí na chemoterapiu.

Zdroj: Instagram/getfitwjessica

Američanka priznáva, že sú aj dni, keď sa cíti veľmi zle. No je rada, že môže robiť veci, ktoré ľudia s podobnou chorobou nedokážu. „Chcem ukázať ostatným, že nič nie je nemožné a môžete urobiť čokoľvek, ak sa na to nastavíte. Bez ohľadu na vašu situáciu. Som rada, že môžem robiť veci, ktoré iní ľudia s rakovinou nedokážu. Teraz nie som pripravená na chudnutie, ale chcem rakovinu poraziť. Chcem povzbudiť ženy, aby boli vďačné za svoje zdravie," vyznala sa pre portál womenshealthmag.com.
VIAC Z My ženy