11. 07. 2019 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Robte týchto šesť vecí v posteli. Utužia váš vzťah

Stačí vám iba trochu fantázie a vynaliezavosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: fizkes/shutterstock.com

Posteľ. Miesto, ktoré máte vo svojom byte určite najradšej. Keď ste chorý, liečite sa v nej. Ak vás premôže únava z práce, tak útočisko na relax hľadáte práve v posteli.

No posteľ je spájaná aj s fyzickou láskou. A práve tento nábytok by ste mohli využiť na oživenie romantických chvíľ so svojim partnerom, aby ste si boli ešte bližší.

Dnes, keď majú na seba páry minimum času bez rušivých elementov je to obzvlášť dôležité. Vytvorte si teda priestor na utuženie dôverného a intímneho puta. Možno si poviete, že naše rady sú banality, ale možno práve takéto maličkosti pomôžu formovať váš vzťah.

Spálňa ako tanečný parket

Jednoducho vypnite a blbnite. Pustite si obľúbené skladby a iba tancujte okolo postele. Tanec vás môže priviesť do príjemného šialenstva. Nehovoriac o endorfínoch, tzv. hormónoch šťastia a psychickej vyrovnanosti, ktoré sa vám začnú v tele vyplavovať. Endorfíny tiež pomáhajú k celkovému uvoľneniu tela a mysle.

Oči sú veľmi dôležité

Oxytocín je hormón dôvery, lásky alebo dokonca morálky. Upevňuje takzvanú pripútavaciu väzbu, vytvára hlbšiu intimitu a vyplavuje sa v momente, keď sa jeden druhému pozeráte do očí.

Prečítajte si aj: Ak má váš partner pár kíl navyše, tešte sa. Je lepší v posteli ako ostatní

Takže, na nič nečakajte! Prispôsobte si posteľ pre dôverný rozhovor, nahádžte na ňu mäkké vankúše, aby ste sa mali o čo oprieť pri debate a užívajte si romantické chvíle. A hlavne, nezabudnite na najdôležitejšiu vec - zapáľte sviečku, ktorá zvýši intimitu.

Stále platí, že láska ide cez žalúdok

Nič vám nebráni v tom, aby ste si ukuchtili obľúbené jedlo. Alebo naopak, nejaké nevšedné a exotické. Ak začnete robiť pravidelné pikniky, začnete sa kŕmiť jahodami s čokoládou, a aspoň občas investujete do dobrého šampanského, začnete si tieto okamihy vážiť.

Vyzliekajte sa navzájom

Je to veľmi intímna záležitosť, ktorá by nemala chýbať v žiadnej partnerskej spálni a mal by ju praktizovať každý pár. Zvyšuje žiadostivosť, stupňuje vzrušenie a v neposlednom rade sa s nejakými kúskami oblečenia dajú stvárať rôzne špásy. Napríklad, použite kravatu alebo podprsenku a zviažte partnerovi ruky či nohy, ale môžete nimi aj zaviazať oči. Uvidíte, aké je to vzrušujúce.

Masáž nemusí skončiť sexom

Nesnažte sa silou mocou vytvárať sexuálno, ak je vám to proti srsti. Skúste inú taktiku. Žite "teraz a tu" a navrhnite, že sa vzájomne pomasírujete. Ale pozor, povedzte si cieľ, ktorý chcete masážou dosiahnuť. A nemusí to byť sex.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Sante77777/shutterstock.com
 

Počas masáže nemusíte rozprávať, môžete mlčať. Dobrá je aj relaxačná hudba. Nezabúdajte, že toto je jeden z najlepších spôsobov, ako stráviť spoločne čas.

Objímajte sa

Ruku na srdce, kedy ste sa naposledy objímali bez toho, aby sa to skončilo sexom? Odpovedzte si sami, ale nezabúdajte, že dotyky podporujú produkciu oxytocínu, ktorý mení pocity hnevu a osamelosti. Len tak ležte vzájomnom náručí, bozkávajte sa a venujte sa jeden druhému, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy