26. 07. 2019 12:00 | KAUNAS/mal

Váha novorodenca prekvapila aj samotných lekárov. Dali mu prívlastok „superdieťa“

Váži približne dvakrát viac, ako je litovský priemer.

"Superdieťa" z Litvy. Foto: reprofoto/ENEX

Rodinka z Litvy sa teší novému prírastku do rodiny. Nakúpené detské oblečenie však pravdepodobne nevyužijú, pretože váha a veľkosť novorodenca všetkých prekvapila. Tauras váži neuveriteľných 6,60 kilogramu, čo je približne dvakrát viac ako národný priemer.

„Nevedela som, že bude taký veľký. Lekári tvrdili, že bude vážiť tak ako moja prvá dcéra, približne štyri kilogramy," povedala médiám druhorodička Aiste. Zároveň potvrdila, že chlapček sa narodil bez zdravotných problémov.

Kvôli obrovskej váhe dieťa na svet nemohlo prísť prirodzenou cestou. Lekári sa na poslednú chvíľu rozhodli pre cisársky rez. Keď Taurusa uvideli, dali mu prívlastok „superdieťa."

„Vedeli sme, že bude veľké, nečakali sme však, že bude až takto veľké. Za moju kariéru som sa s niečím podobným ešte nestretol," opísal pôrodník.

Podľa agentúry ENEX ide o najťažšie dieťa narodené v baltských krajinách za posledných 52 rokov. Svetový rekord v Guinessovej knihe pripadá chlapčekovi, ktorý sa narodil v roku 1955 v Taliansku. Po pôrode vážil cez 10 kilogramov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy