02. 08. 2019 09:56 | BRATISLAVA/markiza.sk

Cestovanie s deťmi: Ak sú rodičia pokojní, aj ich ratolesť bude

V dovolenkovej destinácii však musíte dodržať pravidlá, ako doma.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ FamVeld

Určite ste si aj vy prešli toto leto podobnou skúsenosťou, ako mnoho rodičov pred vami. A tu je cestovanie s vašimi deťmi. Ak riešite dilemu, či vôbec s nimi cestovať, pomôžeme vám ju vyriešiť.

V najnovšej časti svojej poradne psychológ Robert Krause vysvetľuje čo máte robiť ak dieťa odmieta s vami cestovať na dovolenku, resp. vôbec máme ísť s malým dieťatkom na dovolenku. "Pre malé dieťa nie je až tak dôležité kde je, ale s kým je. Ak sú rodičia oukej, tak aj ono bude oukej. Naopak, ak sú vystresovaní, dieťa má tendenciu osvojiť si ich správanie," tvrdí.

V prípade starších detí rodičom radí, aby pri cestovaní zachovali určitý stereotyp. Týka sa to napríklad režimu spánku v dovolenkovej destinácii. "A ďalej jedna pozitívna vec. Výskumy naznačujú, že deti, ktoré cestujú sú oveľa tolerantnejšie, spoločenskejšie. A to práve pre to, že majú možnosť spoznávať novú kultúru, zvyky a tradície," konštatoval Krause.

A prečo tínedžeri odmietajú chodiť s rodičmi na dovolenku? Vysvetlenie je podľa Kauseho  úplne jednoduché. Pozrite si video.

 

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy