12. 08. 2019 12:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Chcete mať v posteli navrh? Začnite veliť

Mať kondičku nie je v tomto prípade na zahodenie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: NIKITA TV/shutterstock.com

Určite ste aj vy na vlastnej koži zažili túto nemilú situáciu. Práve, keď máte byť v sexe aktívne, tak sa za chvíľu sa unavíte, ste spotená a nemôžete popadnúť dych. A tak musí iniciatívu prevziať váš partner. Hoci je na to zvyknutý, ale určite by privítal, keby to mohol nechať na vás. A preto, keď budete mať väčšiu výdrž, prines vám to veľa výhod.

Predovšetkým sa nebudete musieť spoliehať na partnera, aby vás priviedol na vrchol. Trochu sa posnažíte a zvládnete to samy. Zaujímavosťou je, že práve v posteli sa ženy spoliehajú na mužov, hoci je to obojstranná záležitosť. Potom sú nervózne, že im napríklad dlho trvá vyvrcholenie alebo, naopak, dosiahnu ho veľmi rýchlo.

Prečítajte si aj: Jeden sex za mesiac: Veľa alebo málo?

Čo keby ste však prevzali velenie v sexe a nepoľavili? Musíte sa pripraviť na to, že vydáte veľa energie. Skúste sa zahrať hru, že váš muž bude len ležať a vy budete tá, ktorá ho povedie.

Miernejšie tempo

Aj keď budete tentoraz v sexe aktívnejšia vy, nemali by ste začať zhurta. Divoký sex síce môže byť skvelý, keď sa však po piatich minútach zastavíte, že už ďalej nevládzete, tak to take horúce nebude. Akonáhle sa vyhupne do sedla, vyberte si pre vás príjemné tempo, pri ktorom nedostanete kŕč do nôh. Postupne môžete zrýchľovať, ale mali by ste udržiavať trvalé tempo, nerobiť pauzy.

Vyberte si čo najpohodlnejšiu pozíciu

Koníček je síce klasika, môžete ale zvoliť akúkoľvek polohu, ktorá bude pre vás menej náročná. Keď vás však za chvíľu začnú bolieť stehná, vymyslite si pohodlnejší variant. Jednou z možností je napr. lotosový kvet, keď muž bude sedieť s pokrčenými kolenami a vy obkročmo na ňom.

Udržujte ho stále vzrušeného

Keď už si počas milovania budete potrebovať dať si pauzu a oddýchnuť si, tak zapojte do vašej hry ruky. Takto udržíte jeho erekciu a ušetríte si prácu s tým, aby jeho mužstvo bolo znovu pripravené.

Nevzdávajte sa

Počas milostného aktu, vrátane predohry, platí, že by ste sa mali vyhýbať akejkoľvek prestávke. Keď ste už dnes "šéfka" vy, dotiahnite to do konca. Mohli by sme to porovnať s behom - keď robíte tento šport, tak tiež každú chvíľu neoddychujete. Zatnite zuby a dokončite "svoju" prácu. Veď tak ako pri behu, aj pri sexe spálite nejaké kalórie.

Oddiaľte vyvrcholenie

Cítite, že to na vás prichádza a váš partner má od toho ešte ďaleko? Alebo naopak? Tu je mierne spomalenie povolené. Mužský orgazmus oddialite, keď na chvíľu prestanete alebo ho niečím vyrušíte zo sústredenia sa. Platí aj v prípade ženského. Keď to urobíte, budete mať potom silnejší zážitok. A aby sa vydaril záver celej "akcie", je to len na vás ako to dokončíte, píše portál doma.nova.cz.


VIAC Z My ženy