17. 08. 2019 15:49 | tvnoviny.sk

Len šesťročný chlapec má tak vzácnu chorobu, že zatiaľ nemá ani názov

Od útleho detstva má zdravotné problémy. Pomôcť by mu mohla transplantácia kostnej drene.

Šesťročný Cohen trpí vzácnou chorobu.
Šesťročný Cohen trpí vzácnou chorobu. Foto: Facebook/Super Cohen´s Crusade

Šesťročný chlapec má takú vzácnu chorobu, že zatiaľ nemá ani názov. Pre problémy s tráviacím traktom, nedokáže jesť normálnym spôsobom, ale výživu dostáva cez hadičku.

Väčšinu svojho života je Cohen Bramlee hospitalizovaný v nemocnici. Jeho mama Carrie  vyrozprávala ich životný príbeh v rannej šou Good Morning America.

"Celý čas sme sa pýtali, prečo mu je zle? Prečo sa nám toto deje? Bolo to hrozivé, frustrujúce a desivé," povedala Cohenova mama.

Cohen začal mať zdravotné problémy od svojich štyroch mesiacov. Podľa doterajších výskumov sa zdá, že jeho ochorenie ešte nebolo objavené a definované. Nemá ani názov. Cohenovi lekári si však myslia, že na svete sú určite ďalší pacienti.

Cohen od útleho detstva dostáva každý deň potravu cez trubičku. Napriek tomu je usmievavý, obľubuje filmy Hviezdne vojny, dinosaurov, lego, bejzbal a rád sa hrá so svojimi štyrmi súrodencami.

Keďže lekári Cohenovu diagnózu nepoznajú, nevedia ho ani liečiť. Jedným z predpokladov je, že by mu mohla pomôcť transplantácia kostnej drene. Dvaja súrodenci by podľa testov boli vhodnými darcami.

Čoskoro podstúpi Cohen chemoterapiu, ktorá by mala byť predprípravou na transplantáciu kostnej drene.

Cohenova rodina dúfa, že ich príbeh pomôže aj ďalším ľuďom s podobnou chorobou.


Zdroj: Facebook/Super Cohen´s Crusade

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy