23. 10. 2019 06:00 | NEW YORK/rd

Príbeh so šťastným koncom: Bábätko vážiace pol kila vyhralo boj o život

Od pôrodu absolvovalo viacero náročných operácií.

Šťastní rodičia s dcérkou.
Šťastní rodičia s dcérkou. Foto: Facebook/Ebonie Nicole

Napokon všetko dobre dopadlo. Príbeh bábätka, ktoré bolo pri narodení menšie ako bábika a vážilo menej než pol kilogramu, sa skončilo happy endom. Píše Mirror.

Kallie Benderová bola jemnejšia ako dlaň, keď prišla na svet v 25. týždni tehotenstva. Bola taká malá, že snubný prsteň by pokojne omotali okolo jej ramena.

Keď sa matka Ebonie a otec Dameon od lekárov dozvedeli, že maličká nemusí prežiť, takmer sa im zrútil celý svet.

Po piatich mesiacoch je všetko inak. Kallie konečne prepustili z nemocnice vo Phoenixe. Momentálne váži viac ako tri kilogramy.

Od pôrodu dievčatko absolvovalo viacero náročných operácií, vrátane chirurgického zákroku na srdci. „Je to veľmi bojovné dievča. Nemôžeme sa dočkať, až ju uvidí zvyšok našej rodiny," hovoria nadšení rodičia.

Pani Benderovú museli hospitalizovať v nemocnici po tom, čo ultrazvuk odhalil, že bábätko je veľmi malé. Jej tehotenstvo bolo pre vysoký krvný tlak rizikové.

Kallie držali v inkubátore, pričom bola napojená na prístroje. Rodičia s ňou zostali prakticky neustále, rozprávali jej, čítali, púšťali hudbu.

Napokon pre predčasný pôrod ani neutrpela žiadnu ujmu ako krvácanie do mozgu či slepotu, čo je medzi takto narodenými deťmi pomerne bežné.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy