02. 11. 2019 15:06 , článok bol aktualizovaný 02. 11. 2019 15:04 | VEĽKÁ BRITÁNI/tvnoviny.sk, wikipedia.sk

Žena bola zúfalá zo špinavého WC. Pomohla si kameňom, ktorý máte možno doma z dovolenky

Jej návod sa stal okamžitým hitom internetu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: koláž: TV Markíza/shutterstock

Máte veľmi špinavé WC a chcete byť ekologickí? Inšpirujte sa lacným kameňom, ktoýí kúpite v drogérii za pár korún. Ak sa vám nechce ísť do obchodu, možno ste si ho doniesli z dovolenky pri mori a ani o tom neviete.

Reč je o pemze, ktorú určite nájdete v každej kúpeľni. Veď nám slúži napríklad na zbrusovanie starej kože na chodidlách, na kurie oká, či dokonca na čierne bodky na pleti.

Ale istá Britka ju použila na vec, o ktorej by ste to nepovedali. Keď sa nasťahovala do nového domu, ostala zhrozená pri pohľade do toaletnej misy. Časť, v ktorej sa drží voda, bola plná usadenín a špiny.

TIP: Gazdinky, máme 50 rád o OCTE. Určite ich neoľutujete

"Predpokladám, že predchádzajúci obyvatelia toaletu veľmi nečistili. Rok a pol ma to neskutočne štvalo. Skúsila som všetko, drhnutie i rôzne chemikálie," opísala žena vo facebookovej skupine zameranej na kupónovej zľavy a triky pri domácich prácach.

Biela pláž na Liparoch s bývalými pemzovými lomami.
Biela pláž na Liparoch s bývalými pemzovými lomami. Foto: cristina pietraperzia/shutterstock.com
 

Ako píše portál tn.cz citujúc Daily Star. nakoniec počúvala vysielanie, ktorého témou bolo odstraňovanie vodného kameňa, a tam o zázraku menom pemza počula.

„Hovorili o nej. Nič nepoškriabe, ani nezničí, je ekologická. Nasaďte si rukavice a choďte na to," rozplývala sa žena. Mala kladné odozvy a dá sa povedať, že sa trik stretol s úspechom aj u ostatných, hoci niektorí z jej nápadu boli skeptickí.

Plávajúca pemza vo vode (Ilustračná snímka).
Plávajúca pemza vo vode (Ilustračná snímka). Foto: Kim Christensen/shutterstock.com
 

Pemza, pórovitá hornina vulkanického pôvodu, sa volá aj vulkanické sklo. Je ľahká a pláva na vode. Veľké ložiská sú na Liparských ostrovoch, na ostrovoch v Egejskom mori, Galapágoch a na ostrovoch v Karibiku. Nachádza sa aj v slovenských vulkanitoch.

Kúpite ju, ako sme písali, v drogériách, ale aj v lekárňach. Cena závisí od veľkosti a pôvodu, niekde zaplatíte iba pár eur, no môžete aj desať.

Ostatné tipy, triky a rady týkajúce sa nielen špinavej domácnosti, ale aj potravín nájdete v našej sekcii.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy