27. 12. 2019 06:00 | BRATISLAVA/zg, Teleráno

Vianočné hádky: Je dôležité uvedomiť si, v akej osobe komunikujeme

Psychológ radí, že by sme nemali nič prikazovať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Crime Art/shutterstock.com

Vianoce. Rodinné sviatky, kedy sa aspoň raz do roka stretnú pri jednom stole najbližší. Samozrejme, za 365 dní sa toho veľa zmenilo i "nakopilo". Možno sa aj vám stalo, že pri sviatočnom stole ste sa s ľuďmi, ktorých milujete, pohádali a vzniklo veľa konfliktných situácií.

Možno máte na duši viacero problémov, ktoré sa vám kopia. A práve vianočné sviatky ich ešte umocňujú.

Psychológ Robert Krause vám v našom video seriáli poradí, ako z tejto prekérnej situácie odísť so vztýčenou hlavou. Za dôležité považuje spôsob komunikácie a to, v akej osobe to hovoríme a nemali by sme nič prikazovať.

 

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.


VIAC Z My ženy